Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csirkemájat 3 hónaposan?

Csirkemájat 3 hónaposan?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a babám, kizárólag szoptatom, és 4-5 hónaposan gondolom kiegészíteni neki a tejcit esetleg almával, tökkel, majd krumplival, barackkal.

Anyósom azonban akárhányszor beszélünk, elmondja, hogy szüksége van a babának másra is, nem elég a tej (én ezt nem így tudom) és adja neki csirkemájat meg krumplit ha már 3 hónapos, mert ő is minden nap azt adott a férjemnek összeturmixolva, és nézzem meg, milyen egészséges. (hozzáteszem, allergiás mindenre, amire csak allergiás lehet egy ember)

én már mondtam neki, hogy nem akarok adni neki húst 3 hónaposan, sőt semmit, de mindig mondogatja, hogy majd vashiányos lesz, meg beteg, meg mit tudomén.

Szerintetek igaza van? ÉS ha nincs igaza, hogyan magyarázzam meg neki,hogy jó úgy, ahogy csinálom?



2013. szept. 19. 09:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

4-5 hosan is korai elkezdeni a hozzataplalast.6 honapig csak anyatej.

Egyebkent meg allj a sarkadra ne engedd,hogy anyos iranyitson!

Ha most nem vagy eros kesobb is mindenbe bele fog szolni!

2013. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tisztázzátok, hogy te vagy a baba anyukája, a te dolgod eldönteni, hogy mit hogyan teszel. Tanácsokat szívesen meghallgatsz, de mérlegelés után te döntesz. Én ezt mondtam, nem volt belőle sértődés, azóta is kérdezik, hogy ezt vagy azt adhatnak-e a gyereknek.

Én még a 4-5 hónapot is inkább kitolnám 6-ra, ha van elég tejed. 6 hós korig amire egy babának szüksége van, az minden benne van az anyatejben. A vas készletük meg pont hogy kb. fél évre elég, ennyi tartalékkal születnek.

2013. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a probléma. Emiatt 1 éves koráig nem is hagytam ott egyik nagyszülővel sem, inkább hívtunk bébiszittert.


Legyél mindig határozott és a párod is. Ő is mondja meg az anyjának, hogy nem adtok neki ennyi idősen semmit.

Ha meg folyton erről beszél, ne menjetek át olyan gyakran.

2013. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Megnézném azt a 3 hónapost aki elfogadja a májat! :) Kizárt dolog.
2013. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
El lehet kezdeni anyatejesnek is a hozzátáplálást 4hónaposan,persze nyilván nem májjal.Lányom csak vacsira evett tápszert,mégis elkezdhettem 4 hósan és mégis alsó határos a vasa,hiába evett rengeteg anyatejet.Májat 8hós korától ehet,akkor is csirkét és heti 1x.Szóval ez kb semmit nem számít a vas szintébe bele majd.Nekem rengeteg zöldfőzeléket és sertéshúst kell adnom a kicsinek a vasa miatt.Had mondogassa az anyós a dolgait,vagy mond meg hogy te nem így akarod,vagy csak bólogass.De tényleg ne hagyd vele a kicsit 10hónapos koránál elöbb,mert ki tudja mit etet meg vele majd,aztán 10 hónaposan már nem akkora gond,ha ad neki valamit.
2013. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kell még, de viszont tehén helyett kecsketejet adhatsz.
2013. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!