Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van Csanád fia, annak...

Akinek van Csanád fia, annak hogy hívják, vagy hogy fogják hívni a tesót/tesókat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 12:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hargita...igen fiú és lány név is egyszerre. Szerintetek amúgy inkább fiús, vagy inkább lányos név?

Egyébként a Csanád is egy település neve (ezt utólag tudtam meg)...és még rengeteg ilyen név van: Buda, Körmend, Komárom stb. Engem nem zavar.

2013. szept. 19. 13:13
 12/22 anonim ***** válasza:

A rokonságunkban Csanád nővére Tünde.

Egy másik családba Hunor és Csanád a gyerekek neve.

2013. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Első hallásra tényleg érdekesek és talán azt is gondoljátok, hogy ki ez a hülye, aki ilyen neveket akar adni a gyerekének :D, de nekem tetszenek. Már az első babánál is sokat mondogattam őket és úgy gondolom csak szokás kérdése az egész. Nekem ezerszer ezek a nevek, mint mondjuk az Eszmeralda, Patrícia stb. (Természetesen ezzel egy anyukát, vagy gyermeket sem akartam megbántani, aki ezeket a neveket adta gyermekének, vagy ezt viseli!)
2013. szept. 19. 13:19
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik közben a kérdésre válaszoltak. Szép nevek, de azt hiszem én nem adnám. A Hunor, Koppány tetszik, csak sok van belőlük (bár a Csanádból is kezd sok lenni ez tény).
2013. szept. 19. 13:23
 15/22 A kérdező kommentje:
Most néztem vissza...A Csongor és a Zsombor is szép, de az utóbbi már van a családban :o)
2013. szept. 19. 13:26
 16/22 anonim ***** válasza:
Az általad választottak közül a Kende, a Hargita és a Zselyke tetszik. A Hargita szerintem inkább lánynak való.
2013. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Igen, Hargita nekem is fura...van a családunkban már, ő kislány. És nekem is a tájegység jut eszembe róla, ennyi erővel Alföld is lehetne a neve :)

Úgyhogy ha megosztás kell, akkor jó nevet választottál, ez garantáltan meghökkenti az embereket.

Egyébként a Csanád már szinte tudatnév, bármerre járunk az országban 1-2 ilyen nevű gyerekkel mindenhol találkoztunk az utóbbi időben.

2013. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Megnéztem, Magyarországon férfinévnek nem adható a Hargita:

[link]


Egyébként lánynévnek nekem nagyon tetszik :)

2013. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát ha hangzásra akarod passzintani, akkor fiúnévnek ez a kettő ugrott be:

Csomád és Zsanád. :) De ezek eléggé egyhangúak a Csanáddal, szóval nem tudom. Egyébként a Zsanád nekem nagyon tetszik, jobban mint a Csanád, mert lágyabb. (vicces lenne ha ikreid lennének egyik Csanád, másik Zsanád névvel) Amúgy eszembe jutott a Hargitáról a Dalia férfinév, ami ha egy kicsit gonosz vagyok, akkor Dáliának lehet csúfolni, azonban nagyon délceg név lehet egy magas férfinek. Lehetne még Csongor is, csak hogy a kezdőbetűk stimmeljenek, bár szerintem annyira nem szerencsés választás.

Lány nevek:

Csilla (igen, tudom, eléggé "elavult" mostanában), Csenge, Mandola (gondolom a magyaros nevekre hajtasz azok alapján, amiket leírtál), nekem a Tünde is nagyon tetszik, de ez is kezd elavult lenni, bár a Gyűrűk Urával új értelmet kapott (számomra legalább is).


Ha meg nem annyira magyaros nevet gondolsz, akkor fiúnak ajánlom a Teodort, a Leopoldot, a Fülöpöt és az Emilt, lánynak pedig az Evelint, Imolát, Neddát, és Jankát.

2013. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is egy Csanád-CSongor testvérpárt ismerek.

Én nem szeretem a Cs betűs fiuneveket, nem tudom, valahogy olyan furán hangzanak nekem.

Egyébként nekem volt általánosban Hargita nevű osztálytársam, lány. Ő már közel 40éves, ugyhogy régen is adták ezt a nevet- nem annyira újkeletű, de egyébként nagyon tetszik ez a név!

Én erre szavazok!!

2013. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!