Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ültethető ölben a baba?

Mikortól ültethető ölben a baba?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és ha az ölemben van nyomja, löki magát előre fele, néha egy kicsit beleöltetem az ölembe sőt cici után büfizni is ölben ölve tud jól, nagyon korai ez még?
2009. nov. 5. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben maga csinálja nem, de erőltetni nem szabad.
2009. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Gyermekorvos nagynénim nekem szigorúan kikötötte, hogy a babát nem szabad ültetni vagy kitámasztani, amíg maga nem tud egyedül ülni. Páciensei között volt egy baba, akivel ezt tette az anyukája és 6 hónapos korára súlyos gerincferdülése lett...
2009. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Kb. 5 hónapos lehetett a babám, amikor már nem maradt meg vízszintesen az ölemben, húzta magát ülésbe. Magától felülni csak később tanult meg, kb 6.5 hónaposan.

Ettől függetlenül úgy döntöttem nem szíjazom le szerencsétlent és a hátát karommal megtámasztva bizony hagytam szétnézni a nagyvilágban:-) Szerintem fekteteve a büfizés sem nagyon megy na meg pl a hozzátáplálás sem...

Lényeg, hogy döntve ültesd, ha muszáj és támaszd alá a hátát. Majd. Azért még nagyon picike 1-2 hónapot várnék a helyedben.

Viszont sok baba csak 7-8 hónapos kora körül jön rá arra, hogyan tudja magát ülésbe vágni pl, négykézlábból. Akkor addig feküdjön?

A fiam 1 éves és már szalad, viszont hanyatt fekvésből nem nagyon ül fel. Akkor most mi van?? :-)

2009. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem ártottam neki az ültetéssel de fél éves koráig többet biztos nem ültetem még ölbe se.
2009. nov. 5. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ültetés és ültetés között óriási lehet a különbség. A fő, hogy a gerincét támaszd meg egyenesre, pl a karoddal és ne engedd a súlyát a gerincére nehezedni (tartsd a hóna alatt).
2009. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írja. Ha csak függőleges a gerince és te tartod a súlyát, az nem árt, hiszen a gerince nem terhelődik. A kitámasztással is ue. a kérdés. ha csak félülőhelyzetben fekszik a baba és közben a gerince egyenes, nem terhelődik, akkor szabad, de a gerincet akkor se terheld. Vannak babák, akiket jobban érdekel már ilyen idősen is a világ, azok szeretik, ha rövid ideig "ülhetnek" az anyukájuk ölében és nézelődhetnek. Arra figyelj, hogy a gerince végig egyenes maradjon és a súlyt te tartsd!
2009. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!