Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák! Ti...

Többgyerekes anyukák! Ti hogyan oldjátok meg a háztartást a gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Úgy értem mindig rendet tudtok tartani amelett, hogy főztök, pelusoztok, etettek, altattok játszotok, stb.? Ha igen, hogyan? Tudom, hogy ez a dolgom,imádom is csinálni, és igyekszem is egész nap, de valami mindig "szalad", amióta kettő gyerkőcünk van. Vagy a vasalnivalók, vagy a mosogató...

Tudnátok jó tippeket adni, praktikákat?


2009. nov. 5. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tippem, praktikám nemigen van. Én rájöttem az évek során, hogy a gyerekek mellett nem lesz soha olyan rend, mint amilyet szeretnék. Amíg a nagyobbak még picik voltak, akkor egyszerre 3 pici gyerek mellett nem tudtam egyszerre mindennel végezni, így azt csináltam, hogy ami látszott, azt minden nap elvégeztem (felmosás, rendrakás stb) és a többit meg apránként vagy 1-1 napot rászánva csináltam meg. A vasalni valót összehajtogatva teszem a szekrénybe és ha van időm, vasalok. Mivel minden nap főzök és csak a friss kaját eszi meg a család, így olyan dolgokat készítek, ami vagy gyorsan elkészül vagy csak össze kell állítani és magától megfő, megsül. A nagytakarítást is úgy csinálom, hogy elosztom, melyik nap épp melyik helyiséget csinálom. Szerencsére most a picivel kicsit könnyebb, mert a nagyok már legalább abban segítenek, hogy vigyáznak rá és a takarításba is besegítenek.
2009. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz MÉG nem vagyok többgyerekes családanya, de amikor 7 voltam, akkor volt még 2 húgom, és egy újszülött öcsém.Amikor csak ketten voltunk picik, anya korán kelt, főzött, mosott, szombatonként csinált nagy takarítást, meg akkor is főzött,ekkor apa elvitt minket játszótérre.Mikor többen lettünk szintén volt olyan, hogy korábban kelt, megfőzött 3 napra előre, aztán a házimunkát meg úgy csinálta, hogy a mindennapi dolgokat ugye minden nap,pl felmosás picik mellett, amúgy meg szobáról szobára haladt.Egy héten egy szoba kívülről belülről.

De mesélte, hogy sokszor volt olyan hogy jól alakult a nap, minden úgy volt ahogy eltervezte, elhatározta hogy a többi is ilyen lesz, de persze akkor felborult minden egy bekakilás, hányás vagy ilyesmi miatt...Amúgy azt is mesélte, hogy sokszor hagyott mindent és ledőlt aludni velünk, mert ki volt....megértem, mondjuk:)De azért nem hagyta hogy tornyosodjanak a dolgok.

Hát nagyjából megpróbáltam összeszedni amiket mesélt, remélem tudtam segíteni.Amúgy én is nagyon várom már ezeket a feladatokat:)

2009. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amivel ídőt takarítok meg hétközben.

A húsokat úgy fagyasztom,hogy felengedéskor használni lehessen.A csirkét szétdarabolom levesnek-pörköltnek.

A disznót felkockázom.Ezzel legalább 20 percet nyerek.

2009. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó ötleteket!!!! :-))))Hasznát fogom venni!

(Igazából nálam is hasonlóan van, hogy megy minden egy darabig, aztán valami közbejön,pl. utazás,betegség,vendégek,vagy fáradtság, vagy a piciknek nagyon anyás-bújós napja van... és akkor borul minden... :-) De nem panasznak írom, mert így szép kerek az élet. )

2009. nov. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!