Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van minden többgyerekes...

Miért van minden többgyerekes családba kivételezés a gyerekek közt?

Figyelt kérdés
Én egyke vagyok, ezért én nagyon hamar észreveszem az ilyesmit. Gondolom aki benne van azért nem, mert ebbe nő fel, hogy mondjuk a tesóját jobban szeretik, és már fel sem tűnik neki. Én eddig minden többgyerekes családban ezt tapasztaltam. Az egyik mindig kedvesebb. Van apu, meg anyu kis kedvence. Nekem egy gyerekem van, de ha nem tudom őket egyformán szereti, inkább nem is vállalok még egyet.
2010. okt. 6. 13:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom amikor a szülők bevállalják a 2. gyereket, még abban tudatban élnek, hogy majd mindkettőt egyformán fogják szeretni.

Aztán rájönnek, évekkel később, hogy tévedtek.

2010. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Kankalin ***** válasza:
87%
Nekem 2 hugom van, a kissebb apu kedvence a nagyobb anyu kedvence. Én meg csak úgy vagyok. Hogy legyen aki vigyáz rájuk, leckéket csinál, takarit...
2010. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Minden gyerek más-más egyéniség. Nekem négy gyerekem van, és egyáltalán nincs kivételezés közöttük, bár mindegyiket "másképp" szeretem. Van amelyikük simulékonyabb, van amelyikük akaratosabb, vagy épp önálóbb, és sorolhatnám. Amelyik makacsabb, azzal több a gond, többször kell fegyelmezni, de ez nem azt jelenti kevésbé szeretjük. Mindegyiküknek egyformán a legjobbat szeretnénk, és egyéniségükhöz igazodva különböző módon "terelgetjük" őket. Egyéltalán nem tarom valósnak, hogy mindenhol van kedvenc, azt pedig főleg nem, hogy nem egyformán szeretnék őket. Ha már eleve megfordul a fejedben hogy azért nem szülsz többet, mert nem tudod őket "egyformán" szeretni, akkor a hiba benned van. A szülői szeretet nem tesz, nem tehet kivételt!!!!
2010. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
akik benne vannak, azok is észreveszik
2010. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség.Nekem 2 húgom van.De soha nem volt kivételezés.Mindent megkaptam én is és a tesóim is.És még most is támogatnak pedig már nem velük élek.
2010. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
wáá, na az ilyen sztoriktól dühbe jövök. én is mindenhol ezt tapasztalom. általában a középső gyerek szokott a fekete bárány lenni. de van hogy nem
2010. okt. 6. 13:31
 7/26 A kérdező kommentje:

13:26

A kivétel erősíti a szabályt. Szerencsés vagy, de a legtöbb családba ez nem így van

2010. okt. 6. 13:32
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
ez azért így nem helytálló. Én 35 éves vagyok, a húgom 34, tehát nem vagyunk már gyerekek, de soha nem éreztem egyik szülőm részéről sem, hogy bármelyikünkkel kivételezne. És a húgom sem, mert épp erről beszéltünk nemrég, mint egy nagy pozitívumról. De továbbmegyek, az unokatesóimnál kívülállóként sem tapasztalok ilyesmit. Náluk 2 gyerek van, és soha nem éreztem, hogy az egyiket jobban szeretném, mint a másikat. Viszont csak egy gyereket soha nem akartam, nem akartam, hogy testvér nélkül nőljön fel (a húgom a legjobb barátnőm, nem tudnám elképzelni az életet nélküle). Én kívülállóként azt láttam/látom, hogy az egykék általában (nem mind, kivételeket is ismerek bőven) önzőbbek, elkényeztetettebbek, és sokkal akaratosabbak még felnőttként is, mint azok, akik az életük elejétől kezdve társsal, testvérrel nőttek fel.
2010. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

mi öten vagyunk tesók. én mint legkisebb úgy látom h mindenki ugyanúgy ugyanannyit kap. már kiskorunkban megtanultuk, h mindenki ugyanannyi cukrot/csokit/sütit... stb kapunk mint a másik. és még most is az ajándékozásnál anyuék mindenkire ugyanannyit költenek. nem többet! féltékenykedés irigység kihasználás nincs a egyikőnkben sem. ez persze szülő hibája, és a gyerekek viszonyán is meglátszik a kivételezés :/

19/L*

2010. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol van kivételezés, maximum nem túl jelentős vagy észrevehető. Ez azért van, mert a különböző korosztályoknak másfajta törődés kell, és ezt a nagyobbak már nehezebben dolgozzák fel. El is felejtik, hogy valaha velük is úgy törődtek, mint a kicsivel, de ugye a nagyot már nem szabad babusgatni. Ahogy nő fel, egyre több felelősséget kell elvállalnia, és meg kell tanulnia felnőttként viselkednie.

Néha előfordul olyan, hogy a szülők módszert váltanak, és máshogy kezdik nevelni a második gyereket. Míg az elsőt szigorúbban fogták, addigra a másiknál felengedtek, mert rájöttek, hogy a túlzott szigor nem működik. Aztán jön a harmadik gyerek és megint váltanak, mert rájönnek, hogy a túlzott engedékenység sem nyerő. A legidősebb már felnőtt és saját élete van, a középsőt elhanyagolják, a legkisebbet pedig megpróbálják úgy nevelni, ahogy a másik kettőt kellett volna...

De ez is csak egy változat, kismillió lehet még.

2010. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!