Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elvagyunk késve? Ennek...

Nagyon elvagyunk késve? Ennek lehet következménye? Gyógytornászhoz kellene vinnem?

Figyelt kérdés
Kislányom mindjárt 1 éves és össz vissz 2 szer állt fel ugyhogy kapaszkodott valamibe.mászni imád.késve van nagyon? Mit tegyek hogy ösztönözzem rá? Hiába teszek fel neki mondjuk az ülőgarniturára valmit hogy hátha feláll érte de csak térdel.vagy hagyjam saját tempojába fejlődni?

2013. szept. 20. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mindjárt 1 évest és inkább 11 hónaposnak nevezném. Nem kötelező állni ennyi idősen meg gyógytornászhoz sem kell vinned, max akkor kellene, ha nem mászna. Enyém 11,5 hónaposan állt fel először, mégsem mondtam azt rá, hogy el van késve. Ne akard a babádat másokéhoz hasonlítani, akik már 8 hónaposan mennek.
2013. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges pénzt kidobnod a drága Dévényesre, ha még csak 11 hónapos.

Semmivel nincs elkésve a lányod.

2013. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sajánlom a gyerekedet, hogy teljesen feleslegesen meggyötörteted alkalmanként több ezer forintért. Megmondta az orvos, hogy semmi baja, de nem a szakembernek hiszel, hanem egy itt írogató idegen laikusnak. (Csak megjegyzem, hogy a laikusok közül is 1 kivétellel azt mondták, hogy teljesen normálisan fejlődik a babád.)
2013. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.még csak nem is látott minket dévényes.mi az hogy sajnálod a gyerekem??!! Sajnáld a sajátod az én lányomat nem kell nincs miért.ennek az oldalnak az lenne a lényege hogy segítsük a másikat nem leugatjuk mert nem ugy csinál valamit ahogy te; vagy mert megmert valamit kérdezni.
2013. szept. 20. 14:56
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de leve rosszil tetted fel a kérdést, az hogy mindjárt 1 éves , nekem azt jelenti , hogy pár nap, persze hogy többen írták a Dévényest, de könyörgöm 11 hónapos a kislányod, ilyen korban 1 hét alaltt is akkora fejlődés lehet, hogy csak ember les. Egyébként szerintem semmi baja a kislányodnak, lehet 2 hónaposn belül már önállóan járni fog.
2013. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Semmivel nincs elkésve a lányod 11 hónaposan, ne viccelj. És teljesen igaz, hogy fölösleges dévényeshez rohangálni, mert úgyis kitalálnak valamit, hogy valamiért hordd...üzlet... És igenis a babák nagyrésze sír közben. Minek ez?! Hiszen semmivel nincsen elmaradva... Én biztos nem ríkatnám meg feleslegesen a lányomat, de mindenki úgy neveli a sajátját, ahogy akarja...

A babád képes felállni és ez a lényeg, az hogy most nem gyakorolja, egy másik dolog...

Itt is ezt írják:

"Azt is fontos tudni, hogy amikor látszólag semmit nem fejlődik a baba, akkor is sokat tanul. Lehet, hogy csak későn kezd el mászni, de közben megtanul szépen beszélni, vagy nagy kézügyességre tesz szert. Az is gyakori, hogy 1-2 alkalommal csinál valamit a baba, aztán pár hétig nem produkálja, ilyenkor nincs gond, egyszerűen csak még nem tartotta hasznosnak az adott mozgásformát, a lényeg az, hogy tudja és amikor valóban szüksége lesz majd rá, akkor elő fogja venni majd."


És egy későbbi kérdező, "Szilvi" kérdésére, akinek pont ezt csinálja a babája 11,5 hónaposan, mint a tiéd, azt írja, hogy legyen türelmes, mert tudja, csak most nem érdekes neki...olvasd el...

[link]

2013. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jaj nehogy elvidd szerencsétlen gyereket Dévényeshez...

Egyáltalán nincs lemaradva, örülj neki, hogy sokáig mászik, ez a lehető legjobb neki. Nem kell siettetni és erőltetni az állást, járást, hidd el, több kárt okozol vele, mint hasznot.

Ha mindenképpen meg akarod nézetni szakemberrel, akkor neurológushoz vidd, és CSAK akkor vidd gyógytornára, ha neurológus ajánlja. A Dévényes biztosan megállapítja, hogy miért van szüksége a gyerekednek fejlesztésre, ugye nekik is meg kell élniük valamiből. Ami még nem lenne baj, de a Dévény módszer kifejezetten kellemetlen, fájdalmas a babáknak, nem szabad feleslegesen kínozni ezzel, ha nem muszáj.

Nem a levegőbe beszélek, az én kisfiam sem nagyon akart állni 1 évesen, és én is bedőltem a Dévényesnek, aki megállapította, hogy feltétlenül kell a gyereknek a fejlesztés, különben mozgássérült lesz. Szerencsére neurológusnál is jártunk, megvizsgálta a kisfiamat és azt mondta, hogy nincs semmi baj a gyerekkel, hagyjam a saját tempójában fejlődni és ne akarjam siettetni. Igaza lett, pár hónappal később a fiam magabiztosan lépkedett.

2013. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!