Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 7,5 hónapos ma...

A kislányom 7,5 hónapos ma voltunk orvosnál és azt mondták, hogy horpadt a mellkasa. Akinek a gyerekénél is diagnosztizáltak ilyet, mit tapasztalt? Kinövik vagy kell esetleg gyógytornászhoz hordani ez miatt stb.

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Tölcsérmellkasnak hívják. Az úszást javasolják, amikor már egyedül tud úszni, szóval nem babaúszást.

Sok tapasztalatom nincs még ezen a területen, mert 1 éves a kisfiam és neki is van ilyen problémája. Vannak enyhébb esetek és vannak súlyosabbak. Enyhébb esetben "csak" esztétikai problémát okoz, súlyosabb esetben viszont nyomhajta a szívet és a tüdőt.

Én olvasgattam is a neten ezzel kapcsolatban és van, aki írja, hogy kinőtte a gyereke, ismerőse, viszont van, aki állítja, hogy ez nem nőhető ki, csak javítható úszással, tornával, a lényeg, hogy erősíteni kell a mellkast.

Sokat nem tudtam segíteni, de nyugodj meg, ez azért nem olyan szörnyű dolog, mint elsőre tűnik. Nekem is idő kellett hozzá, hogy ne lássam nagyon borúsan a dolgokat.

2013. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A volt egyszer egy pasim akkor 18 èvesek voltunk..neki volt ilyen , de neki nyomta a szìvèt.

Êvente jàrt vizsgàlatokra de nem műtöttèk meg mert akkor nem emelhetett volna csak 5 kg-ig ès ezt nem vàllalta be.

2013. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!