Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit adtok az 1 éveseteknek...

Ti mit adtok az 1 éveseteknek enni?

Figyelt kérdés

Ha lehet, légyszi próbáljatok meg mindent leírni, amit adtok neki, mert az enyém rettentő finnyás, és már nem tudok mit kitalálni, hátha tudok Tőletek ötletet meríteni!

És ha kérhetem, kíméljetek meg a kiéheztetéses, meg 'majd megszokja, ha nem adsz neki mást' stb. szövegtől, amióta hozzátáplálunk, ezt hallgatjuk, és mindent, de tényleg MINDENT próbáltam már az elmúlt több, mint fél év során. Köszönöm!



2013. szept. 21. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanazt eszi mint mi.

Nem értem,hogy miért írod,hogy finnyás?! Ha ti eszitek akkor sem eszi meg?

2013. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, akkor sem eszi meg. Csócsálgat, kóstolgat, de itt a GATáson van a hangsúly, 1-2 falat és kész.
2013. szept. 21. 11:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem igazodni, azt vallom egyébként, hogy tudja, mire, mennyire van szüksége, de néha igazán kétségbeesek...
2013. szept. 21. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggeli, vacsi tápszer.


Tízórai: mindig gyümölcsöt turmixolok neki( körte, alma,banán,barack,sárgadinnye, vagy épp sütőtök, most itt van a szezonja, és imádja a kisfiam) szoktam bele tenni egy kis darált kekszet is.


Ebéd: karalábéfőzelék, brokkoli krumplival, paradicsomos krumpli, zöldbabfőzelék krumplival, cukkinifőzelék, tökfőzelék, sóska joghurttal, karfiolleves, zöldborsófőzelék. Szoktam ezekbe husit rakni, amikor van a fagyóba. Mindent turmixolva eszik, mert még csak 2 picike foga van( még félig sincs kint).


Uzsonna: joghurt, babajoghurt, vaníliás tejpép, sinlac(még van itthon, azt odaadom neki-anno jól besapjzoltam), gyümölcs, vagy éppen kenyér felvágottal, vagy vajasan, májkrémesen.

Ha főzök tojást, akkor a tojássárgáját adom neki kenyérrel. Szereti a kenyeret nagyon, azt ha csipegetem neki, simán bevág 1 karéjjal.


Nekem 11 hónapos a kisfiam, hálistennek jóevő, remélem ígyis marad.


A főzelékeket már úgy eszi, ahogy magunknak csinálom. Bár mivel neki külön főzök,mert mi a felsoroltak közül szinte semmit nem eszünk, ezért kis adagokat csinálok általában 2 napra jut belőle.

2013. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindjárt 1 éves, de szinte még ugyanazokat kapja mint eddig (püréseket),mert foga nem sok van. Viszont szeret falatkázni és már kóstolgat.

Reggel tápszert kap, utána velünk reggelizik hideget (kenyér, sajt, pici felvágott) - persze csak csipeget.

9-9:30 körül zabpelyhet főzök almával vagy más gyümölccsel és egy keksszel a mikróba (1 perc), pürésítem.

12 körül ebéd alap a krumpli v. rizs v. tészta, ehhez egy-másfél marék zöldség (brokkoli, zöldbab, z.borsó, paradicsom, barack, alma, spenót, sütőtök...stb.ált. fagyasztott zöldségek,de ha van persze friss) ehhez adok 1 kocka fagyasztott husit (2 dkg)-marha, csirkemell, pulyka, máj. Durvára turmixolom.

3 körül uzsonna túró gyümölccsel, v.zabpelyhes mint de, v. kenyérfalatkák.

7 körül főzelék, mint ebédkor.

8:30kor alváshoz tápszer.

Figyeld meg, hogy mi az amit megeszik, abból próbálj kiindulni, ahhoz adj vmi mást amit szintén nem utál. Sajnos jobb ötletem nincs, az éheztetésnek nincs sok értelme. Nasit gondolom nem kap, amitől nem kivánná a főzeléket. Elég folyadékot iszik? Nálunk ha hiszti van az etetőszékbe és nem fogadja el az ételt, akkor biztosan szomjas.

Sajnos azt is be kellett vetnem, hogy egész evésidő alatt énekelek neki (repertoár kb.5-6 dal ilyenkor és még amit spontán kitalálok), az etetőszékre zacskóban van függesztve kb.10 könnyen mosható játéka, ezeket adogatom közben és dobálja őket a földre, de legalább eszik.

2013. szept. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs igazán olyan, amit szeret, mert bármiből maximum 4-5 falat megy le, utána elfordul, az etetésről annyit, hogy hűtőmágnesezik, van itt kb. 100 kisebb játéka, amivel játszik közben, meg még, amire rámutat, én meg épp csak fejre nem állok, énekelek, tánci, youtube-on nézünk közben mindenfélét, de gyakorlatilag hatástalan. Ezért írtam, hogy már mindent próbáltunk, azt is, hogy egyedül egyen, de abban is csak a pacsálás, kanál- és tányérledobás az érdekes, a kaja nem.

Nasit szokott kapni, de már arról is leszoktunk, kaja után szoktam adni neki egyébként, kukót. Édes nasi nincs, hiszen amúgy édeseket eszik inkább.

Tegnap pl. sütőtököt csináltam, kellett hozzá mézet tennem, úgy evett belőle 4 kanállal. Később újra próbáltam, akkor tejföllel, akkor sem evett belőle többet, azzal együtt sem, hogy megint próbáltam, csinálja egyedül, hátha...

Köszönöm a tippeket, azért még próbálkozom, kipróbálom a menütöket!

2013. szept. 22. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!