Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is összevissza alszik...

Másnak is összevissza alszik a babája nappal? (11 hónapos)

Figyelt kérdés

Mindig más időpontban alszik el és mindig Más az alvása hosszúsága. Vagy délelött alszik 40 percet, akkor délután alszik 1 órát. Vagy délelött alszik 2-3 órát és délután nem alszik. Vagy csak ebéd után alszik el 2-3 órát. Ezeket minden nap más időpontban teszi.Hiába teszem le aludni, ha nem álmos nem alszik el, de ha ellámosodik simán elalszik. Éjszaka alszik 11-12 órát végig. Így nem tudok mellette napi programot tervezni.

Egyedül az evés van beállva nála időre.


2013. szept. 22. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, h így aludt volna, de sosem hagytam... Ha délelőtt lefeküdt, max egy órát alhatott, így az nem zavarta be a délutáni alvast. Ennyi a titok. Fel kell keltemi. Ha még így is sok neki, akkor csak fel órát hagyd aludni délelőtt. Délután már 3 után nem tennem le aludni, mert az estét zavarhatja még. Én úgy csináltam, h akkor még a mostani 8 helyett, reggel 6 után kelt, így 8 után visszafektettem és 9 ig aludt, aztán séta, kaja és délben megint alvás. Ha csusztunk néha, ok, de max egyig elaludt. Sok sikert. Egy 16 hónapos tunderke anyukája. :-)
2013. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos.

Kb 1 hónapja változott a dolog, előtte délelőtt kb 1 óra, délután kb 3 órát aludt.

Most meg összevissza. Van , hogy délelőtt alszik 2-3 órát, ami átnyúlik dél utánra is, van, hogy délelőtt 20 percet, délután 1 órát, és még sorolhatnám a variációkat.

Én nem ébresztem fel, nem csinálom azt, h nem hagyom aludni, mert ha ébresztve van, nagyon nyűgös.

Éjszakát 8-9-től reggel 7-8-ig végigalussza, azzal hónapok óta nincs baj szerencsére.

2013. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Már ekkor is csak egyszer aludt, ebéd után, déltől 4-ig. Ez nálunk is úgy alakult ki, hogy amikor láttam, hogy a napi 2 alvás már nem jó (kb. 9-9,5 hónapos kora körül), akkor nem hagytam délelőtt aludni, ilyenkor mentünk sétálni és a így szépen beállt a rendszer.
2013. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 11 hónapos a fiam. Néha vannak rendszerességek, amikor nincs kötött programunk - ez olyan amit írtál - 6-kor kel, de 8-kor ha visszaalszik képes 10-ig aludni. Utána 14 óra tájban már álmos és újabb 1,5 órát alszik. Ez az éjszakai alvásban nem zavar be, de a napi programokba igen. Viszont ekkor nincs hiszti, ha tízórai után 10:30 körül megyünk sétálni 1,5 órát, majd ebéd, játék és 2 körül alvás. Majd 16 körül uzsi, 16:30 séta 1 óra, 18 apával vacsi, játék, 20 fürdés, 20:30 alvás tápszerrel.

Ha délelőtt van kötött program, akkor nem hagyom aludni, átlendül a holtponton, 9 körül tízórai, de akkor is 11-kor ebéd nélkül csak tápszerrel elalszik, de ugye nem sokat, mert megéhezik - ezeket a napokat nem szeretem, de mostanában sokat kell vizsgálatra járni (jövő héten szülök).

2013. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj valami rendszert kitalálni neki.

Ha úgy látod, elég a napi egy alvás, akkor altasd ebéd után. Húzd el a délelőttöt, hogy ne aludjon még. Mindig ugyanakkor menjetek sétálni.


Én babám még kétszer alszik ilyen idősen, délelőtt rövidet, délután hosszabbat.

2013. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :). Ha nem hagyom aludni akkor nyűgös, de lehet megpróbálom. Mégegyszer köszi!
2013. szept. 23. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Éjjel elég fixen alszik.Este 8-fél9től alszik reggel fél8-fél9ig.Ha megyünk valahová,akkor egyszer alszik csak,olyan 10:30-11től 13-14ig.Ha valami miatt elöbb aludna délelött és hamar kelne,akkor alszik du is 1-2órát.

Miért nem lehet napi programot tervezni mellette?Kajálás fix,az a lényeg.Majd alszik a babakocsiban,vagy nem alszik.Nekem a kicsi ha álmos se alszik el,ilyenkor ébren van és kész.Felkelteni semmi miatt nem szeretem mondjuk.De egy anyának nem is nagyon van szerintem fix napja,hiszen a kicsihez igazodik mindenki.

2013. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!