Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétel vs anya főzeléke?

Bébiétel vs anya főzeléke?

Figyelt kérdés
Melyiket adod gyakrabban? Miért?
2013. szept. 22. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől 1 éves koráig, bébi ételt adtam! 10 hóstól néha, ha olyat főztem hétvégén, vagy olyan ebédem jött (mert én rendeltem), akkor adtam belőle neki! De sokkal egyszerűbb, praktikusabb volt! 1 éves korától néha kapott baby ételt, ha mentünk valahova és nem tudtam megetetni sehol, de az már nagyon ritka volt! Olyan 14 hóstól egyáltalán nem evett! :) És imádja a rendes kaját!
2013. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mindkettőt adtam, mindegyiknek megvan a maga előnye. Viszont én mindkét fiamnál azt tapasztaltam, hogy az üveges főzelékeket kicsit ízetlennek találjál, ezért sokszor feljavítottam őket egy kis répával, krumplival, megmaradt húslevessel stb.
2013. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Gyakrabban adok neki bébiételt. A délelőtti gyümölcsöt mindig én készítem neki, és bébiételből csak olyat veszek amit én nem szoktam főzni. Pl gesztenyés almás csirke. Vagy halas étel.
2013. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
kicsit off! 10es válaszoló leírná pár receptjét pl. brokkolis,spenótos és a meggyes érdekelne na meg a céklás :) csak ha van időd,köszi
2013. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ja még 14es vagyok,csak a kérdésre nem válaszoltam.én magam főzök neki de mindig megpróbálok változtatni,ezért is kértem receptet,a nagyobbik fiamnak első perctől sajnos boltit adtam,majd alig akarta elfogadni,amit én főztem,annyira bántott hogy megfogadtam nem csinálok ilyet ha lesz egy másik gyermekem,hát ő pedig a boltit nem eszi :)
2013. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

10 hónapos a lányom, összesen 4 db bébiételt vettem neki életében.

Ebből 3 még a legelején volt sütőtökpüré, mert nem volt szezonja, meg nem is lett volna értelme pár kanál miatt begyújtani a sütőt, hogy tököt süssek.

8 hónapos korában vettem egy marhahúsos főzeléket, de undorodva öklendezett tőle.

Megkóstoltam, borzalmas íze volt.


Mindig én főzök neki, ebben legalább tudom, hogy se só, se cukor, se más adalékanyag nincs.

A zöldségek, gyümölcsök nagy része a telkünkről van.


Ráadásul pénzem se lenne bébiételekre. Az a kis hús, zöldség, gyümölcs amit egy nap megeszik fillérekből kihozható még.

2013. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem amúgy hogy van ezekre pénze azoknak az anyukáknak,akik csak ezt adnak a babának. ha napi 3 étkezést számolok,amikor már kicsit nagyobb,mondjuk 8-10 hósan,egy üveg kb.400 ft... és akkor a lányom már 5,5 hósan is megeszik másfél üveggel! alaphangon 30E ft egy hónapban és akkor még keveset is írtam.
2013. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
2x evett üvegeset, mert máshol voltunk. A saját az más, tudom miből van, hogyan készült, beleteszem a szívemet. :)
2013. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Anyuék kertjéből főztem neki kb 9 hónapos koráig. Utána már nagyjából ette a mi kajánkat. Tudtam, h mi van benne és ez számított. Az üvegeseknek amúgy is némelyiknek olyan bűn rossz íze van. Akkor kapott üvegeset, ha halasat evett vagy "borsófőzeléket".

Van egy ismerősöm, ő odáig volt meg vissza az üveges kajákkal. Aztán kb a gyerek 1 éves korában sírt a szája, h nem eszi meg az ő főztjét. Hát most erre mit mondjak...

2013. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!