Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem idegesítene a...

Titeket nem idegesítene a hencegő anyuka?

Figyelt kérdés
Férjem azzal jött haza, hogy találkozott az ismerőseivel, akiknek hasonló korú gyerekük van. Beszélgetett az anyukával, hogy az ő babájuk milyen. Párom mondta neki, hogy a mi babánk folyton sír, ha nyírom a körmét, nem akarja engedni. ...és képzeljem el, hogy az övék az oda is tartja a kezét. 4 hónaposan, ja! Képzelem. Meg, hogy az ő gyerekük soha nem sír éjjel. Miénk 7-kor elalszik, hajnal 4-ig alszik, de az semmi, övék reggel 7ig. Ja, és hát mit akarunk, ha én nem szoptatok. Mintha direkt nem szoptatnék. Akasszam fel magam, hogy nincs tejem, vagy mi? Már kerestem a pánikgombot. Mondtam a páromnak, hogy ne is folytassa, tudom, az ő gyerekük tökéletes, páratlan, és egy csoda. A miénk meg... hagyjuk inkább! Mérges lettem. Ki nem állhatom az ilyen anyukákat. Most én vagyok párom szemében az undok, mert miért kapom fel ezen a vizet. Egyszerűen csak nem érdekel a tökéletes anyuka, a még tökéletesebb csemetéjével.

2013. szept. 22. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Áh, messziről jött ember azt mond amit akar.

Hagyd a pi-be.

2013. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk a párod sem egy tiszta fialás....ezek szerint.
2013. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Nos, az en egyik közeli ismerősöm állította, hogy a gyereke tisztán, érthetően mamanak es pápának szólítja a szüleit -2 hetesen.....
2013. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó tök jót mosolyogtam rajta :D:D De nálunk sajna anyám ilyen unokatesóm gyereke egy pár héttel idősebb az én fiamnál, anyám meg el kezdte mondani hogy mert az a gyerek már 6 kiló meg hogy csak anyatejet eszik. Persze én nem tudom szoptatni a fiam és csak 4 és fél kiló. Nagyon rosszul esett a saját anyámtól na mindegy. Nem kell vele foglalkozni. Majd elmúlik neki. :)
2013. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Van egy 4 hónapos tüneményetek, foglalkozz csak azzal, hogy Ő milyen, és ne érdekeljen, hogy más mit mond a saját gyerekéről. Kit érdekel, ha henceg? Hagy tegye. A gyerekeket egyébként sem szabad máshoz hasonlítgatni, minden gyereket csak saját magához szabad "mérni". Az én lassan 4 éves kisfiam például fejből tud rengeteg mondókát, sőt, mesét is, bonyolult szavakat kimond, újabban az r betű is simán megy neki, az ovis csoporttársai közül pedig sokan nagy-nagy lemaradásban vannak hozzá képest a beszédben. Viszont a kisfiam meg a mozgásokban nem olyan ügyes, mint a társai zöme, ha felmegy valahová, fél lejönni, de sokszor nem is sikerül neki az, ami a többieknek kisujjból megy - csak ha hosszasan próbálkozik vele. Ő ilyen, a Te kicsid meg csak hajnal négyig alszik (szerintem már ez is tök jó), és igen, sír, ha a körmét vágják (az én fiam sem szereti...), és akkor mi van? Semmi. Hidd el, ezek nem problémák, ahogy azzal sem kell foglalkozni, hogy az ismerős baba anyukájának van teje, neked pedig nincs. Nem ettől leszel jó vagy rossz anya. Ne idegesítsd fel magad az ilyeneken, hidd el, kár. :)
2013. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Ferjem kolegaja is ilyen.az o fia 8 honaposan paroslabbal ugralt az agyon es kiabalta, hogy apa apa hazajottel :D

1evesen es 2 honaposan meg a nagymama fogta a 2 kezet es vezetgette a lathatoan meg egyedul butor mellett sem lepkedo babat :)

En csak nevetek rajtuk es direkt kerdezgetem miket tud a kisfiu :P

2013. szept. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Párom naiv. Nem tudja, hogy hogy megy ez néhány babás anyukánál. Azzal idegesített fel a legjobban, hogy mindig aggodalmaskodik itthon, ha csuklik a baba, nyugtattam, hogy az normális, de neki meg kellett kérdezni azt az anyukát is, hogy az övék is csuklik -e. Végén még én leszek a rossz anya, mert az én fiam 5 hónaposan nem hogy nem fordul még meg, de még a hátra triplaszaltót se tudja. :)
2013. szept. 22. 15:03
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Van egy csomó ilyen anyuka, próbáld meg elengedni a füled mellett, de nem csodálom, hogy idegesít. Nekem is van egy ilyen típusú barátnőm, aki mindig az aktuális állapotommal kapcsolatban közli, hogy neki ilyenkor mennyivel jobb volt. Pl. panaszkodok, nagyon fáradékony vagyok a terhesség alatt, erre előadja, hogy ő ilyen hetes terhesen egész nap takarított meg otthon pörgött, milyen fura, hogy én meg fáradt vagyok...mondjuk én dolgozok, ő meg azt nem csinálta. Szóval nyugi, sok ilyen van, ne foglalkozz vele!
2013. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem naiv a párod, ő csinálja jól. Nem kell mindenki véleményével foglalkozni, bár ezt aztán mondhatod a hormonoknak...
2013. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Vállalom a lepontozást, de: 4 hónaposan az én lányomnál sem okozott gondot a körömvágás (most, 2 évesen viszont....). Természetesen NEM nyújtotta a kezét és ilyet nem is állítottam senkinek.

Az éjszakát is átaludta kb 8 hetes korától a fogzásig, ami azt jelentette hogy 9-10 között elaludt és 6-7 között kelt. Nem, nem minden éjjel természetesen, volt hogy néha felsírt, meg kellett etetni vagy csak megnyugtatni. De nem ez volt a jellemző.


Gondolom nem úgy ment oda a férjedhez, hogy "figyelj már, nekem milyen tökéletes gyerekem van, bezzeg a tiétek". Hanem beszélgettek és ő - nyilván kicsit túlozva, ezt aláírom - elmondta az ő álláspontját.

Ha pedig mégis csak hencegett, akkor nem kell vele foglalkozni.

2013. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!