Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír egész nap?

Miért sír egész nap?

Figyelt kérdés
3 hónapos a fiam, és ha nincs az ölemben 5 percnél tovább semmi nem köti le. Hiába beszélek neki, beleteszem a hintába, a játszószőnyegre, ott vagyok vele, próbálnám lekötni, egyszer csak gondol egyet és ordít. Tápszeres és anyatejes baba. Laktózmentes tápszert kap, igaz, az anyatej nem az enyém sajnos, laktáz enzimet rakok bele, mert már voltak gondok a latózzal, tehát a hasa nem fájhat. Kérek minden tanácsadót, hogy a magamon cipelést ne említsék... Nem igaz, hogy 10 percre sem tudom letenni, míg mondjuk eszek, Wc-re megyek, jön a postás....és még sorolhatnám! Értem én, hogy velem akar lenni, én is nagyon szeretek vele lenni, de ez az egész napos üvöltés, és hogy semmi nem köti le, segítség nélkül.......... Kárpótlásul este 7től reggel 7ig alszik! :)
2013. szept. 23. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Hát akkor nincs más hátra, minthogy leteszed és üvölt, majd abbahagyja. 3, azaz három hónapos, tök normális, hogy nem köti le semmi. Olyan is van, az is normális, meg a te gyereked is az. És ne felejtsd el, hogy egy 3, azaz három hónapos babának nem mindegy, hogy vele vagy(= egy légtérben) vagy konkrétan érezhető testközelségben. de ha a kézenfekvőt eleve kizárod, akkor hajrá, szoktasd le magadról, tagadd meg tőle az elemi igényét, azt' majd lesz valahogy, de legalább lerázhatod néha.
2013. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 11hetes,és nagyon jó baba, nem panaszkodhatok rà, viszont nekünk is vannak ilyen napjaink. A mai is hasonló volt, egy mosást nem tudtam elindítani, még az apjával sem volt el. Próbálkoztam kisággyal, cumival, játszószőnyeggel, semmi! Csak ha felvettem és vittem magammal, akkor hagyta abba. Végül cicire raktam azon elaludt, ilyenkor fél órára le tudtam tenni kb. Nekem ez az egyetlen fegyver vált be. De ezt sem lehet mindig, hogy folyamatosan a cicin lóg, egész nap....
2013. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha a hintába teszem, leülök vele szemben, ha az ágyra, vagy a játszószőnyegre teszem odahasalok mellé, nem csak a távolból beszélek hozzá. Akkor ezek szerint kedves első, ne egyek, ne menjek Wcre, nem főzzek, ne porszívózzak föl, had álljon halomban a sok mosatlan, ne mossak, ne terítsem ki a ruhát, had büdösödjön a gépbe??? Igen, míg ezeket (a főzés-mosogatás-porszívózás kivételével, mert azokhoz hazavárom a férjemet a munkából, addig ő van vele) megcsinálom, beteszem az ágyába, és kimeredésig ordít. Jól jönne valami ötlet, amivel egy 3, azaz 3 hónapos babát lehetne szórakoztatni, míg a hátam és a karom pihen egy kicsit!
2013. szept. 23. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
de. Egyél, mosogass, sminkelj epilálj hátadon a gyerekkel és akkor mindenki jól jár. Lehet, hogy csak pár napig, naponta pár órára kéne magadra venned, feltöltődne belőled és aztán mehetnél a dolgodra. Tudod, minden igény fennáll addig késztető erőként, amíg ki nem elégítik. Maslow, általános iskola biológia.
2013. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
...ez már kezd elég b...ó válaszadás lenni, bár nem értem miért. A dolgomat általában akkor igyekszem elvégezni, míg a fiam alszik. 7 kiló, vannak olyan napok, mikor semmi mást nem csinálok, csak vele vagyok, és hurcolom. Nem lehet vele megállni, vagy leülni. 1 hónapja tart ez a csak ölben akarok lenni, nem csak pár napja.
2013. szept. 23. 22:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésedben ott van a válasz is! Én nem tudtam még ebben a korban magamra kötni az enyémet, mert még pici volt a mai-tei-ba, ha jó lett volna neki, megtettem volna! 3 hónaposan eszembe se jutott főzni, mosni, takarítani, míg fent volt a babám! Alvásidőbe lehet ilyeneket csinálni, ha annyira akarod - én amúgy ezeket apával együtt csináltam, mikor már itthon volt.

3 hónaposan nyílt ki a babámnak a világ (addig nálunk óriás hasfájás volt), akkor kezdett el végre magába is ellenni. Szerintem minden babát leköti valami, csak meg kell találni :) Nálunk a délelőtt telt a saját játékkal: délelőtti nap besütött, és mikor felemelte a kezeit, pont látta az ágya falán az árnyékát, azt nagyon sokáig elnézegette. Ekkor kezdett el igazán rátalálni a zenélő forgójára. Csak zene nélkül, simán lógatva nézegette, aztán elkezdett értük nyúlni, stb. Fél óránál többet is elvolt a forgójával. Bármi izgalmas dolgot rakhatsz az ágya fölé: zsinegre kendőket. Jaj tényleg, kis rongy kendő - ez volt az első dolog, amit megfogott a babám, imádta azt fogni, aztán rakosgatni egyik kezéből a másikba. Vagy ha pl más helyre tettem le, ott is elnézelődött.

Általában okkal sírnak: pelus, hideg-meleg, fájdalom, stb. Ha mindent kizártál, akkor egyértelműen a közelséged kell neki! Én sokszor csináltam, hogy bevackoltam magam az ágy sarkába, ölembe a fiammal és úgy tv-ztem, míg ő szépen aludt rajtam, vagy én is aludtam így vele :)

Légy magaddal türelmes, elnéző - nem kell mindig mindent azonnal megcsinálni a lakásban, a lakás van értünk és nem fordítva.

Ja, és első hónapokban mi rendeltük a kaját, főzéssel nem kellett foglalkoznom, tényleg csak a picire figyeltem (meg magamra, mert napi 3 órám ment el még a fejéssel :(

Én wc-re is alvásidőbe mentem el, innivaló mellém volt készítve, azért sem kellett kimennem, mikor nagyon szüksége volt rám a babámnak. Amint azt az elején is írtam, az lett volna a legjobb, ha magamra tudom kötni, de amíg nem nőtt bele a hordozóba, addig csak üvöltés volt benne. Kb 5 hónapos korától tudom hordozni, megváltás néhány nehéz, sírós napon!

Nagyon jó babázást, használd ki ezt az időszakot, élvezd, ne pedig azon agyalj, hogy mit kéne megcsinálnod!

2013. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:> Köszönöm!
2013. szept. 23. 22:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen időszak, nálunk is volt pár ilyen nehéz hét, de hidd el, el fog múlni. Kitartás.Vedd ölbe, nagyon fog szeretni érte:-)
2013. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze, természetesen fölveszem, ha sír, csak abban reménykedtem, valaki tudna tanácsolni valamit, amitől nem ordítana rögtön, ha lerakom.
2013. szept. 23. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
És egy hónapja csak ölben van? Vagy egy hónapja küzdesz és le akarod tenni? Nyilván van praktika. De komolyan: mit gondolsz, milyen praktika írja felül azt az evolúciós késztetést, ami azt diktálja az utódodnak, hogy szorosan veled legyen, mert akkor van biztonságban? Semmilyen. Van, ami megoldani látszik odeig- óráig, de sajna' ez egy olyan műfaj, ahol a látszatmegoldások visszaütnek. Hidd el, sokkal könnyebb lesz amint ezt elfogadod, veszel egy nagy levegőt meg egy kendőt és nem vársz a megváltó praktikára.
2013. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!