Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ihatja a mi vizünket...

Mikortól ihatja a mi vizünket a baba? Fúrt kútból iszunk, nincs bevizsgálva.

Figyelt kérdés
3-4 éve isszuk már ezt a vizet,kicsit vasas,de tiszt és finom,semmi bajunk tőle. de ugye az esetlegesen benne lévő nitrit veszélyes lehet. Mikortól ihatja ezt a baba,akár forralva,akár forralás nélkül?
2013. szept. 24. 06:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
59%
a gyerek meg árva lesz nemsokára
2013. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem célom hogy meggyőzzelek. Mindenki úgy döglik meg ahogy akar.
2013. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Tervezed bevizsgáltatni? Ha igen akkor szerintem attól függ, hogy mi lesz a vizsgálat eredménye!
2013. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

igen,trvezzük,de jó drága,így még várat magára,mindig van sürgősebb fizetnivaló.

én -reméljük minél később-, nem megdögleni fogok,hanem meghalni.

2013. szept. 24. 13:39
 25/30 anonim ***** válasza:
51%
a vízben lévő vas szervetlen, nem a szerves, ami a vérképzéshez kell, csak mondom. Egyébként én azt nem értem, hogy ha a vezetékes víz olyan rossz, ahogy mondod, azt honnan veszed, ha nincs is bekötve nálatok? Honnan a tapasztalat? A vezetékes víz pedig be van vizsgálva, tehát fogyasztásra alkalmas - az íze pedig hát olyan amilyen, például a szegedi kifejezetten xar volt, de nem messze onnan, vidéken már olyan jó, hogy azt isszuk, arzén ide vagy oda. Igen, az artézi kút talán megfelelő minőséget ad, de az ilyen házi tákolmányban nem bíznék, abban sem, ami nekünk van. Anno a férjem győzködött, hogy ezt kössük be a zuhanyzóba is, de nem engedtem, jó a vécének a kertnek meg mosógépnek oszt csá
2013. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

anyósék itt laknak, nekik vezetékes vizük van és mi is laktunk náluk egy évet. no meg a kútról is az jön,onnan hordtuk a vizet,amíg nem volt meg a mi rendszerünk.

itt a falunak saját vízellátása van, ugyan onnan jön a vezetékes víz,ahonnan a miénk,azzal a különbséggel,hogy egy központi vízházban egy helyi alkesz fickó, "a vizes", tisztítja és "vizsgálja a minőségét". Ami annyit tesz,hogy szétcsapva bemegy a vízházba,megszalad a keze a fertőtlenítővel,vagy ki tudja mit kell beleöntenie,amitől full hypo szagú, kitölti a semmi alapján a minőségvizsgáló lapot és hazatántorog.

2013. szept. 24. 17:06
 27/30 anonim ***** válasza:
51%

nem a helyi alkesz vizsgálja a minőséget, hanem az ANTSZ, ők mennek ki x időközönként mindenhova. Mindegy, már sokan leírták, hogy nem adnának, én sem, mi magunk sem innánk meg a fúrt kút vizét részletes és legalább évente vizsgált eredmények nélkül, ami meg persze pénzbe kerül, tudom. De az élet és egészség nem szabadna, hogy pénzen múljon..!

Attól még hogy tiszta és finom, nem biztos hogy egészséges is, az arzénnek sincs íze, vagy a baciknak. Elég egy aszályos év (mint az idei) amikor a talajvíz lentebb szivárog és már megfertőzi azokat a vízrétegeket is, amiből ti isztok. Aszály márpedig lesz...

2013. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam rosszindulatúan azt feltételezni, hogy alig van fedél a fejetek felett, csak kevés olyan háztartást ismerek, ahol fúrt kútról jön a víz. Nevezetesen egyet, ott is komoly vízszűrő berendezést használnak. Értem a problémádat a vezetékes vízzel kapcsolatban, viszont amíg be nem vizsgáltatjátok, tényleg nem adnám a gyereknek.
2013. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, sokan próbálnak meggyőzni, azért gondolkozz el rajta miért. Nem ismétlem az érvekkel az előzőeket.

Megmondom én mit tennék a te helyedben:

A vizeteket csak mosásra, fürdésre, wc-zésre használnám.

Iváshoz mindenkinek csak palackozott ásványvizet adnék, a főzéshez is ezt vagy utcai közkútról hozott vizet használnék.

Attól még, hogy a vezetékes vizet rossznak tartod, még a ti vizetek sem biztos, hogy jó. Mondjuk én bevizsgáltatás után sem innék belőle, mert mint ahogy írták, változhat a minősége.

Szóval ivásra csak ásványvizet, babavizet a picinek!

Egészségesebb is!

2013. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Úristen ilyen hülyeségeket talál ki a kérdező, hogy a helyi alkesz fickó részegen önti bele a vízbe a fertőtlenítőt... Jézusom, legalább ne beszélnél olyanról, amihez nem értesz!


Bevizsgáltatni meg úgysem fogják, mert mindenki ilyen illegális fúrtkutasnak az a rémálma, hogy nehogy kiderüljön, hogy nincs is engedélyük a kútra, ez majd kiderül és fizethetik a 300 ezres büntetést, ezért jobb ha semmilyen hivatalos szervnek nem hívják fel rá a figyelmét.

2013. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!