Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ihatja a mi vizünket...

Mikortól ihatja a mi vizünket a baba? Fúrt kútból iszunk, nincs bevizsgálva.

Figyelt kérdés
3-4 éve isszuk már ezt a vizet,kicsit vasas,de tiszt és finom,semmi bajunk tőle. de ugye az esetlegesen benne lévő nitrit veszélyes lehet. Mikortól ihatja ezt a baba,akár forralva,akár forralás nélkül?
2013. szept. 24. 06:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
Én másfél éves kora előtt nem adnék neki belőle!
2013. szept. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem vizsgáltassátok be! A saját érdeketekben is.
2013. szept. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Julie S ***** válasza:
100%
Hát, szerintem is inkább vizsgáltassátok be előbb! Ezt jobb biztosra tudni, mint egy babán kísérletezni vele.
2013. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáltassátok be. A nagymamámnál arzénes volt a víz, megvakult 60 éves korára. Egyébként nagyon fimon vize volt, párszor ittunk belőle, nem lett semmi bajunk. Én nem kockáztatnék. Ha jól tudom, 25e Ft a bevizsgálás, ennyit megér a gyerek egészsége (és a tiétek is).
2013. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
a saját érdeketekben is vizsgáltassátok be! milyen mély? nekünk 70m, de így is csak mosásra és wc-re megy, pedig nem is vasas....és nemcsak a nitrit lehet a ludas!! nincs vezetékes vizetek?
2013. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
evizsgálás élkül én sem innám az tuti. Nem elnnétek nyugodtabbak ha tudnátok miylen? A nagypapámnak volt egy telke azon itták sokáig a a kút vizet aztán egyszer bevizsgáltatta és mondták hogy tilos inni olyan anyagot tartalmazott ami rögötn nem okoz gondot de évek alatt komoly károsodást okozhat a szervezetben. Tehát ajánlatos ennek utána járni..... A ti érdeketekben is.
2013. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon nagy felelőtlenség részetekről, hogy 4 éve isztok szemmel láthatóan egészségkárosító vizet.

Ha a víz vastartalma a megengedett határérték alatt van, akkor az szemmel nem látható.

Ha az edények falát már vörösessé színezi egy idő után, abból tilos fogyasztani.

Nem azonnal öl meg, hanem szép lassan tönkreteszi a szervezetet.

Ezt felnőtt ember miért nem tudja magától???


A gyereknek eszetekbe se jusson ebből adni és nagyon ajánlatos lenne egy teljes körű egészségügyi kivizsgálásra elmennetek még akkor is, ha úgy gondoljátok semmi bajotok.

Az, hogy a víz jó ízű, nem mérvadó.

(pl. a gyilkos galóca is finom pörköltnek mégsem esszük...)

2013. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
27%

Még annyi, hogy a védőnő tudja, hogy nincs vezetékes vizetek és mérgező vizet isztok??

Mert szerintem ilyen körülmények közé nem lenne szabad gyereket engedni max. akkor, ha közkútról hozzátok az ivóvizet, vagy palackozottan veszitek.

2013. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%
utolsó az a baj hogy ennél roszabb körülmények közé is engedik mivel nincs hely az otthonokban. Én tudok olyat ahol a háznak nincs teteje a védőnő szólt róla de mondták neki hogy ilyennel ne zavarják őket mert nincs ennyi hely az otthonokban ahány gyerket ki kéne emelni a családból.
2013. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk is fúrt kútunk van, amit csak fürdésre, wc-re használunk, ivásra nem!!

Szerintem is nemcsakhogy a baba, ti sem igyátok!!!

CSak egy példa: ezelőtt 30 évvel mikor az öcsém született, zacskós vizet osztogattak a faluban minden olyan háztartásba, ahol csecsemő és 6 éven aluli kisgyermek volt, mert a kutak vizét már akkor sem találták megfelelőnek.

Nagyanyám csodálkozott:egész életében azt itta, és semmi baja se lett!!! De folyamatosan szennyeződik a talaj, évről évre egyre rosszabb minőségűek a vizeink!!!!!!!

2013. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!