Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most fogja megkapni...

Kislányom most fogja megkapni a kéthónapos kombinált oltást. Jó az ha adok neki egy fél lázkúpot mielőtt megkapja az oltást?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a Germicidben nyugtató is van. Valamint szeretném még a nem kötelező oltások közül beadatni a Pneunococcust, Meningococcust, Rota vírus ellenit, és a bárányhimlő valamint az agyhártyagyulladás elleni védőoltást is. Mi erről a véleményetek és ti még mit ajánlotok esetleg?
2008. júl. 4. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő hogy csak láz esetén,egyébként nem is biztos hogy belázasodna
2008. júl. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A gemicid c-ben van nyugtató.Szerintem amiket most leírtál nem lessz az egy picit sok,nem bántani akarlak csak kérdezem.Én nem ajánlanék semmit ez pontelég annak a gyereknek.De erre csak gyermekorvos tud válaszólni mi nem,ha én most ajénlanék még valamit meg a másik is akkór mennél és beadatnád neki?
2008. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak a lázas, akkor kell. Pl. László kórházban pici babának nem is adnak semmmit, ha a testhője nincs 38 fölött.
2008. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A házidokival már konzultáltam az oltásokkal kapcsolatban, ezeket pont ő javasolta a kötelezőkön kívül. Csak szerettem volna tudni, hátha van már aki ezeket beadatta és van tapasztalata. Egyébként nem akarom "túladagolni" az oltásokat, de mi is kaptunk párat az életünk során, és semmi bajunk nem lett. Ráadásul a mai babák immunitása sokkal rosszabb mint az előző generációké. A környezeti hatások stb. miatt. Szeretném megelőzni az olyan betegségeket amiket az oltás adta lehetőség által ki lehet "kerülni". Legalábbis az esélyt megadni a babómnak. De nyitott vagyok a véleményetekre azért is tettem fel a kérdést.
2008. júl. 4. 09:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Jol teszed ezeket az oltasokat!!

En is be fogom adatni ezeket.


De a kup elore valoban nem szukseges, lehet, h nem lazasodik be, es akkor megterheled a kis szervezetet. Ha meleg lesz, akkkor viszont azonnal kup.

Minden jot :)

2008. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat és a megnyugtatást is, hogy van aki rajtam kívül is beadatja a plusz oltásokat. Köszi mindenkinek.
2008. júl. 4. 10:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak akkor adjál neki kúpot ha belázasodna. Az oltások közül meg a rotán kívül mi is beadatjuk a babámnak a többit amit itt felsoroltál. Nem szeretnénk ha ezen múlna valami komolyabb betegség.
2008. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utólsó válaszolótl kérdezném, hogy a rotát miért nem adatjátok be? Csak kíváncsiságból kérdezem, van valami konkrét oka?
2008. júl. 4. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló vagyok. A rotát azért nem adattuk be mert a gyerekorvossal beszéltünk és ő is meg mi is azon az állásponton voltunk, hogy a rota egy bár igen komoly és kemény lefolyású betegség de időben kezelve nem halálos míg a többi viszont igen és azok fontosabbak.
2008. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mi is beadatjuk a rotát és a pneomot a kötelezőn kívül. a családba és ismerősi körünkbe is több orvos van és ők mind ajánlották és a gyerekorvos is.

a kup csak akkor kell ha belázasodik!!!

2008. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!