Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hány foktól...

Anyukák, ti hány foktól csillapítjátok gyógyszerrel, vagy kúppal a babátok ( 1 év körüli) lázát?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 13:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Idmet en...

irtak neked a lazgorcsot...


A Fiam 37,8nal gorcsolt be...

Nem volt magas sot meg laz se...

Azt vettem eszre delelott hogy megremeg a keze, aztan par ora mulva lattam hogy neha megrandul a laba... Szoltam a dokiknak hogy ez mi a fene? Jottek semmit nem lattak, szoljak ha lesz megint.

Eltelt 20-25 perc razta a gorcs a Fiamat nem ismert fel, eltolta az arcom mikor ramnezett csak visitott es lattam hogy tenyleg nem tudja ki vagyok... Csongettem mint a barom hogy jojjenek! Kapott a Fiam valamiket es nehanyperc alatt elmult a gorcs es ra fel orara.kitisztult a feje is... Hangsulyozom 37,8 volt kozelebe se jartunk a 40nek!

Masfel eves volt ekkor majdnem 2 eves korig kezeltek a visszatero lazzal.. 3-4-5 nap laz 1-2 nap szunet

2013. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány óra van, hogy érzi magát a gyerek.

Ha pl este lefekvés előtt 37,5 körül van, akkor kap lázcsillapítót. Nap közben ennyinél nem, csak 38-38,5-nél, attól függ hogy viseli.

1 hete volt lázas, észre sem vette a 38 fokos lázat. Nekem is annyi volt, én már rosszabbul voltam. A férjem pedig ha 37 fölé megy a "láza", akkor már létezni alig bír, annyira ledönti a kezdődő láz...

2013. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
38 felett, ami már tiszta érték, tehát le van vonva a 0,5 fok. A szervezetnek jó a láz, mert dolgozik az immunrendszer, ha hőemelkedésre kap, akkor ez a folyamat nem indul be és később gond lehet belőle. Felesleges adni. Az meg egy kicsit más gyereknél azért, hogy mi felnőttek sem szeretünk lázasak lenni.....a gyerekek szervezet nagyobb százalékban tartalmaz fizet, mint a felnőtteké, ezért lázasodnak be hamarabb és megy fel hamarabb a lázuk is.
2013. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!