Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan mézet?

5 hónaposan mézet?

Figyelt kérdés
én úgy tudom, 1 éves kor alatt nem lehet adni. de az anyósom mindig mondogatja, ha ott vagyunk, hogy ő már 4 hónaposan adott a férjemnek mézes cumit, és nagyon szerette. a napokban pár percre kimentem a lakásból, és az anyósóm meg a férjem addig adtak mézet az 5 hónapos gyerekünknek, kicsit mérges voltam, mert előre mondtam, hogy nem adunk neki és kész. erre ma a férjem hazaállít 1 üveg mézzel, hogy ő majd minden este ad a gyereknek. hiába mondom, hogy nem lehet, meg olvasok neki netes cikkeket róla, nem érdekli, mert hogy anno ő is kapott és még sincs semmi baja. nem tudom mit csináljak, az üljünk le és beszéljük meg módszer nem működik.

2013. szept. 25. 19:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az Anyukája, Te mondod meg, hogy mit lehet és mit nem!! Ha velem történt volna ilyen,p biztosan kivertem volna a balhét. Nem kell eldugni a mézes üveget, megkell mondani, hogy NEM és pont! Sok sikert!! ;))
2013. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ha neked nem hisz, akkor menjen veled a gyerekorvoshoz és majd az elmagyarázza. 1: méz mint édesség: minek?? az, hogy anno a férjedet erre szoktatta rá anyósod, ezt a marhaságot neked még nem kell követned. Vagy a férjednek egyébként nincs egyetlen rossz foga sem?

2. ami fontosabb: a méz, mivel nem hőkezelik, esetlegesen szennyezett lehet a botulizmust okozó baktériummal. Pici babánál, de még felnőttnél is halálos lehet, ha nem ismerik fel időben - a baci ugyanis toxint termel, ami idegrendszeri bénulást okoz.

Van egy ismerősöm, aki életerős férfiként esett át rajta, majdnem meghalt szegény....hiába került kórházba, nem ismerték fel, hogy ez a baja, sőt, azt hitték róla, hogy biztos valami drogtól van...végül felkerült a Zacherhez és gyakorlatilag ő mentette meg, de már öntudatlan volt, mire odakerült és így is nagy szerencse, hogy túlélte

2013. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyobbb aj hogy nem tartjak tiszteletben a keresedet:(

Egyebkent nekunk a gyermekorvosunk azt mondta hogy mezet TILOS mert eletveszelyes lehet 1 eves kor alatt:(

Mostf ektesd le az alapjait a ferjednel es anyosnal, hogy amit Te mondasz, az rajuk nezve kotelezo ( nem tudom szebben fogalmazni)

A legjobbakat Nektek!

2013. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi a sok bátorítást! én tisztában vagyok a veszélyeivel, sajnos a férjemnek hiába mondom. igyekszem odafigyelni majd, és lebeszélni erről a hülyeségről. sajnos a gyerekorvoshoz nem tud velünk eljönni, mert sokat dolgozik, de majd a sarkamra állok ha kell :)
2013. szept. 26. 10:17
 15/16 anonim ***** válasza:
Van olyan személy a köreitekben akiben a férjed megbízik? Én őt kérném meg hogy magyarázza el mi a helyzet. Sajnálatos hogy rád nem hallgat. Nekem a nagymamám ilyen. Csak az egyetlen drága pici fiának hisz, és ha azt mondom hogy ne takarja be nyáron bunda takaróval szerencsétlen gyereket, akkor is megteszi mert a kisfia azt mondta hogy kell a takaró az izületek miatt. Ilyenkor általában felhívom anyukám hogy térítse meg nagyanyámat mert rám, a gyerek anyjára nem hallgat...
2013. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
hát ez az! a férjem az anyjának szinte mindent elhisz...
2013. szept. 26. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!