Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van erős szájszaga...

Miért van erős szájszaga tízhónaposomnak?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja tart, azóta kibújt négy foga, amit napi háromszor sikálok neki. Javult egy kicsit, de még mindig erős. Kifejezetten a szája büdi. Az ínyét is kéne tisztítanom? Abban sem vagyok biztos, hogy nem a gyomrából jö-e a szag, mert a fogmosással javult egy kicsit a lehellete. Apósom szerint túl sokat etetem, és nem tudja rendesen megemészteni a kaját, ezért erős a szájszaga. De 11 kg és 81 cm, egyáltalán nem kövér és jól eszik. Sőt ha elfogyott akkor sír, hogy adjak még. Ritkán elcsábulok és adok neki egy babakekszet, de napi négy a max megengedett, szóval még csak nem is nassoltatom. Szerintetek mitől lehet? Nem acetonos a szájszaga, hanem csak olyan, mint aki három napja nem mosott fogat.

Előre is köszi!


2013. szept. 28. 04:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz, ekkora babánál ez betegségre utal. nincs megfázva esetleg?
2013. szept. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én a gyomrára gyanakszom. de vidd el fogorvoshoz!
2013. szept. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Régóta érzed?

Nem beteg esetleg? Néha gennyszagot szoktam érezni a gyerekeim leheletén, onnan is tudom, hogy betegek.

2013. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A rossz szájszag gyulladásra, baktériumra, vírusra is utalhat. Menjetek be az ügyeletre.
2013. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem beteg, kicsattan az egészségtől. Akkor szerintetek nem a fogmosás a probléma?
2013. szept. 28. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet pl egy rossz fogtól is. De az is lehet, hogy látszólag kicsattan az egészségtől, viszont picit kinyílt a gyomorszája, azért kellemetlen a szájszaga. Én azért mondanám a dokinak.
2013. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha napi 4 babakekszet megeszik,az igenis nassoltatás...Miért nem adsz neki helyette valami hasznosabbat?Joghurt,banán stb?! Egyébként nem eszik fűszereseket?Rossz foga csak nincs még ennyi idősen.De helyedbe én is dokihoz vinném,mert neki nem kéne még szájszagának lennie.Lányomnak is max fokhagymás kaja után van fokhagyma szaga,de amúgy méég mindig savanyú tej szagú,pedig már 1 éves lesz.
2013. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem nassoltatom, mert a kekszet nem két étkezés között kapja, hanem ha nem elég neki a reggeli, ebéd vagy uzsi, akkor kap egyet desszertként.

Írtam a dokinak emailt, most várom, hogy válaszoljon. Sajna többezer kilométerre vagyunk tőle, az itteni orvosok meg semmit sem mondanak, vagy gyógyszerekkel akarják tömni szegényt.

2013. szept. 28. 12:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ottani orvosok mit mondanak? Egyékbént simán lehet, hogy romlik egy foga.
2013. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt mondják, amit az apósom is, hogy túl sokat eszik és nem tudja megemészteni. Szerintük óránként kéne adnom neki pár falatot (????!!!!). Emésztést segítő gyógyszert akarnak neki adni.

A szilárd kaja 12-150 mili, nagyon ritkán haladja meg, vacsi, éjfél és hajnalban 210-240 mili tápszer. A babám 81 cm és 11 kg. Szerintem ez nem sok egy ekkora babának tíz hónaposan aki egész nap meg sem áll csak kétszer ötven percre amíg szundizik egyet.

2013. szept. 28. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!