Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van erős szájszaga...

Miért van erős szájszaga tízhónaposomnak?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja tart, azóta kibújt négy foga, amit napi háromszor sikálok neki. Javult egy kicsit, de még mindig erős. Kifejezetten a szája büdi. Az ínyét is kéne tisztítanom? Abban sem vagyok biztos, hogy nem a gyomrából jö-e a szag, mert a fogmosással javult egy kicsit a lehellete. Apósom szerint túl sokat etetem, és nem tudja rendesen megemészteni a kaját, ezért erős a szájszaga. De 11 kg és 81 cm, egyáltalán nem kövér és jól eszik. Sőt ha elfogyott akkor sír, hogy adjak még. Ritkán elcsábulok és adok neki egy babakekszet, de napi négy a max megengedett, szóval még csak nem is nassoltatom. Szerintetek mitől lehet? Nem acetonos a szájszaga, hanem csak olyan, mint aki három napja nem mosott fogat.

Előre is köszi!


2013. szept. 28. 04:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
120-150 mili
2013. szept. 28. 17:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Kiderült valami már kedves kérdező?

Egyébként tuti, hogy valamilyen betegsége van, aminek nincs más tünete, csak a rossz lehelet. Nem normális dolog, valamilyen kór állhat a háttérben. Az én gyerekemnek is csak akkor büdös a lehelete, ha beteg. :-(

Korához képest elég nagy a babád, azt kell, hogy mondjam. Persze minden gyermek más. Átlagosan egy 10 hónapos 9 kg körüli, és 70 cm.

Írd meg majd, hogy mi lett, kíváncsi vagyok!

Remélem, megoldódott/megoldódik!

2013. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a védőnőt meg a dokit is. Azt mondták, hogy ne fogkefével mossam a fogát, hanem egy gézlappal töröljem át az egész száját belül, szilárdak után. Megtettem, sokat javult a helyzet, mondhatni most már egészen jó illatú a lehellete. :) Szóval hála az égnek nem betegség volt az oka, hanem a lepedék a szájában.

Köszönöm az érdeklődésedet!

2013. okt. 15. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!