Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok/férjetek mikor...

A párotok/férjetek mikor hagyott először titeket a babával magatokra? Már terhesség alatt is, vagy lemondott egy utazást pl. azért mert épp 1 hónapos a babája?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez egy férfinál? Mi még csak tervezgetünk, de mindig mást mond a férjem. Szeretném tudni a többieknél ez hogy volt? Milyen gyakran ment a férjetek haverozni, sörözni esténként, amikor már 3-an voltatok (akár anya hasában volt a picike, akár már megszületett)
2009. nov. 7. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok még anyuka, de gondolom ha egy babát betervez két ember, akkor az ugye lemondásokkal és felelősséggel jár, és nem csak a női részről.

Azt mondom, hogy terhesség alatt, ha egy hónapban egyszer elmegy sörikélni hát menjen, de szülés után, főleg az első hónapokban ne már ez legyen a fő téma.

Majd menjen ha már legalább fél éves, háromnegyed éves a baba.

Amúgy miért kérdezed? nálatok fel van borulva az egyensúly?

2009. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az én férjem nem havi 1x találkozik a barátaival.. és elég sokat járnak el mindenfelé. Évente 2x egy-másfél hétre külföldre is elmennek. Én nem akarom, hogy itthagyjon engem, és nélkülem menjen, miközben én a babánkat várom vagy épp pelenkázni tanulok. Önző vagyok? A párom azt mondja, lehet hogy már egy hét után úgy belejövök, hogy "nem kell" már a segítsége.
2009. nov. 7. 15:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Az nálunk elképzelhetetlen, hogy nyaralás miatt "rásózzuk" a másikra a gyereket. Sörözni 4-5 alkalommal ment el nélkülem, a terhességem vége felé nekem már csak a kerti-partyk maradtak. :-) Most, hogy megvan a babánk, újra együtt járunk, addig nagyik vigyázna rá. Ha nincs gyerekcsősz, akkor otthon maradunk.

De nekünk közösek a barátaink, szóval nem pont az én esetem a mérvadó itt.

2009. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szia.az én párom nagyon megváltozott a baba érkezése után,hetente el járt focizni,rengeteget házimozizott,kirándultunk,csavarogtunk.mivel ketten vállaltuk a babát,így ő tudta,hogy ha ez részemről bizonyos lemondásokkal jár,akkor ez részéről is igy lesz.focizni el jár,de mindig megkérdezi milyen itthon a helyzet,mehet e.pedig már 10 hónapos a baba.a házimozit be se kapcsolta azóta,és a kirándulások is ritkultak,de ahová tudunk oda elmegyünk hármasban.azért mert van egy baba még nem kell mindenről lemondani,csak meg kell tanulni átszervezni a dolgokat.az nem egy jó érv,hogy addigra te belejössz a babázásba,ne csak segíteni maradjon itthon,hanem mert ő apa lett,és nem hiszem,hogy neked ez olyan jó lenne.mit szólna,ha egyszer azt mondanád,most elutazom egy hétre,a kicsi addig tied,tudod mit kell vele csinálni mert az apja vagy.hát köpni nyelni nem tudna az tuti.szerintem ez inkább arcbőr kérdése,hogy mennyire vastag.az én páromnak eszébe se jutna,hogy igy itthagyjon engem,ő meg dorbézoljon,csak azért mert ezt szokta meg.szokja meg azt,hogy ezentúl olyan programot csináljon amibe ti is befértek,mert ilyen egy család.
2009. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15.54-es vagyok: munka miatt utazott már el többször 2-3 napra, először akkor, amikor 3 hetes volt a babánk. De ez más tészta.
2009. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én férjem külföldön dolgozik és szinte sose lát minket. Mikor hazajött,amikor még nem volt a baba,mindig csavarogtunk,folyton úton voltunk.

Most,amikor hazajön,csak néha szalad el a havárjaival sörözni,de tudom,h szüksége van erre. De legfőbbképpen ránk.

Szerintem nem gáz a helyzet,ha megszületik a baba remélhetőleg szívesebben lesz veletek.

5hós kislány anyukája

2009. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én férjem üzletileg sokat van távol, így a család már nem tud tolerálni több ottalvós éjszakával járó haverozást. szerencsére a baráti körében is szép lassan bekötik mindenkinek a fejét és csak a család nélküli pasik nem értik meg, hogy miér nem tudnak most már szórakozni. amúgy mi a gyerek előtt már leszoktunk a külön bulizásról, megegyeztünk, hogy nem megy. ha mnet volna, nem lenne gyerek...az más tészta, hogy eljár sportolni, és szökőévenként ha úgy alakul, akkor egyeztetünk és elmegy, de nem rendszeres, és van vétó jogom, két gyerek mellett meg már nem is megy másképp. ha ez nálatok még vita tárgya, akkor várjatok a babával, mert csak veszekedés lesz a vége, hidd el, ha családot akar majd nagyon hoz ő is áldozatot, addig meg míg meg nem érik erre úgysem mond le a szórakozásairól...
2009. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

27 hetes terhesen belázasodtam. Totál kész voltam idegileg stb. Simán elment a haverjaival kosarazni este 6-tól éjjel 11-ig.

Másnap bekerültem a kórházba, mert már nem mozgott a baba. Kiderült, hogy mindketten legyengültünk. Semmi bűntudata nem volt.


Azóta akár beteg, akár fáj, akár sír a baba simán otthagy vele. Neki szüksége van a "kikapcsolódásra" én soha sehova nem megyek baba nélkül. Nem hajlandó vigyázni rá. :( Szóval vagy sétálunk, vagy a négy fal közé vagyok zárva mint az arab asszonyok.

2009. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Míg pocakos voltam együtt mentünk mindenhova, pókerezni is lekísértem, de, ha úgy adódott előbb hazamentem, mert fáradt voltam pl, 36 hetesen még beültünk a moziba együtt, sétáltunk, csavarogtunk, vásároltunk. Amerikai focimeccsekre viszont nem kísértem már el.


Most 5 hónapos a kisfiunk, párom havi 1-2* elmegy pókerezni, ma éppen am.foci meccsen volt.


Először kb a baba 1 hónapos korában ment le kártyázni. Nem mondtam neki nemet, de azért rossz volt, akkoriban még nagyon hasfájós volt a pici és sokszor az apukája karján lógva nyugodott meg. Olyan is volt, hogy látta nyűgös napunk volt és nem ment el a haverokhoz, itthon maradt és azt mondta aludjak én is egy picit délután.

2009. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

NÉha elmegy sportoli a barátjával meg néhány órás tárgyalásokra szokott menni.

Míg vártam a babát mentem vele én is ha úgy volt.


MOst már 5 hetes a babó és együtt megyünk sétálni meg vásárolni.

Most nem igazán lehetséges a baba miatt elmennem vele.


De nálunk szinte minden a régi.


Szerencsére ő otthról dolgozik és így sokat segít is nekem és babával is jól elvan.

2009. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!