Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Januárral várom a babám, de...

Januárral várom a babám, de akkor lesz az influenza járvány csúcspontja. Lehet valami baja az újszülöttnek ha elkapja vagy ilyenkor mi van? Úgy tudom hogy 6 hónapos korig nem védekezik a szervezet? Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első 6 hétben nagyon vigyázz rá, ne vidd sehová és lehetőleg ne fogadj látogatót sem csak a legközelebbi rokonokat de nekik sem kell fogdosni és irány kezet mosni mielőtt bármit is tennének.

Az én babám tavaly februárban született amikor látogatási tilalom volt a kórházakban is. Sajnos torokgyulladást kapott 5 hetesen a anyósomtól mert idejött betegen 5 napra segíteni. Ez nem tartozik ide csak annyit akartam ezzel, hogy ne hagyd magad úgy mint én. Nem akartam megsérteni azzal, hogy hazaküldöm ráadásul tagadta, hogy beteg pedig a végén már majdnem őt is ápolnom kellett. Ne félj ha beteg lesz esetleg semmi baja nem lesz de ne legyen! Előzd meg, tényleg ne félj senkire rászólni ha úgy érzed!

9 hós anyuka

2009. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyi, hogy szoptatással sokat tudsz segíteni. Az újszülöttnek valóban nincs immunrendszere vagyis minimális az ellenálló képessége hisz még nem találkozott bacikkal, vírusokkal soha de tőled az anyatejen keresztül folyamatosan kapja majd az ellenanyagokat.

Az első 2 hónapban kell fokozottan ügyelni mindenre vele kapcsolatban.

2009. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lEgyél szigorú, mindegy ki mit gondol. Csak anya és apa csókolgatja az újszülöttet,más csak messzebbről nézi,kezét, arcát,stb nem fogdozzuk! Nem tudhatod,kiben mi lappang. Tömegbe,egyáltalán sehova nem hurcibáljuk. Tartsd a higiéniás szabályokat, sűrű kézmosás, stb... Igy nem lesz baj.
2009. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy nem lesz baj, ha karantént rendelsz el nálatok. Ezt mindenkinek meg kell értenie. Azt az első pár hetet amúgy is elővigyázatosabban "vészeli át" mindenki, de ilyen helyzetben meg különösen. Szellőztetés, kézmosás stb. (Emlékszem, kislány voltam, mikor született az unokahugom és épp akkor nagy influenza járvány volt. Ablakon keresztül nézhette meg a család otthon is. Gyerekként számomra vicces volt, most anyaként azt mondom, okos ötlet!)
2009. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Eddig minden rendben van a terhességemmel, de már emiatt stresszelem magam. Fránya influenza!!
2009. nov. 7. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a tavalyi influenza-tombolás alatt szültem, februárban, látogatási tilalomban.

Hát én "hazahoztam" magammal a látogatási tilalmat.

Nem jöhetett SENKI hozzánk,csak a nagyszülők tényleg szigorúan kezet mosva, maszkkal.

Nem lehet ilyennel játszani.


Apa itthon volt öt napig, aztán ment dolgozni.

De a mai napig úgy jön haza, hogy míg meg nem mosta a kezét, és át nem öltözött "itthoni" cuccba, addig nem nyúl a gyerekhez.

Ez úgy beépült a mindennapokba, mint a fogmosás, vagy a reggeli kávé. :-)

2009. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobban úgy óvod meg a picit, ha szoptatod. Ezért készülj, rá, olvass utána, mert akármennyire is természetes dolog, azért annak is vannak fortélyai, és még az orvosok, védőnők körében is olykor sok buta tévhit van. Fontos, hogy szülés után, akkor is, ha netán császár lesz, minél előbb mellre kerüljön a babád. A melled nem üres, előtej van benne, ami sárgás színű és tele van immunanyagokkal, ami a legjobb kezdeti védelem a babának. Ne hagyd, hogy a kórházban tápszert, vizet adjanak neki, tartsd magad mellett és mindig tedd mellre ha ébren van. Legyen nálad szoptatási tanácsadó(k) telefonszáma, ha bizonytalan vagy, legyen kitől SZAKSZERŰ tanácsot kérni (a csecsemős nővérek ritka kivétellel erre nem alkalmasak). Ajánlom a következő oldalak tanulmányozását: www.szoptatasert.hu és wwww.lll.hu

És még egy dolog: szoptatni a nők 99 %-a tud, akiknek nem sikerült azok vagy nem rendelkeztek helytálló információkkal róla vagy nem kaptak kellő támogatást a környezetüktől(gyerekorvos, védőnő, családtagok), vagy mindkettő. Hinni kell benne! Menni fog!

2009. nov. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!