Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem koraiak ezek még 5 és fél...

Nem koraiak ezek még 5 és fél hónaposan?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5.5 hós,és már fel akar ülni.Ha félülőhelyzetbe teszem,már fel is tud ülni egyedül,de még nem tudja magát megtartani.De már akkor is próbál felülni ha fekszik.Már nagyon nem szeret feküdni.

A másik dolog pedig az,hogy ha hasra fordul,akkor már nagyon szeretne négykézláb mászni.A lábait húzza be maga alá,csak a kezével nem tudja még,hogy mit kell csinálni,ezért nem halad előre,és elkezd sírni,mert nem sikerül neki,de nem adja fel,minden egyes hasra fordulás után gyakorol.

Nem koraiak ezek a dolgok még??8 hós gyerekek szoktak ülni meg négykézláb mászni,nem tudom mit akar még 5 és fél hósan?!Vagy ez normális dolog?


2013. okt. 1. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
:) Ahogy írod a te kisfiad még nem is ül, és nem is mászik , tehát teljesen normális ahol most tart, ügyeskedik, fejlődik-gyakorol... Az, hogy emelgeti a kis fejecskéjét, és próbálkozik felülni még nagyon messze van attól, hogy egyedül felül, s megtartja magát stabilan, ehhez még pont kell 2-3 hónap, ne aggódj!
2013. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó :) Gondoltam,hogy nem pár nap lesz mire megtanulja,csak féltem attól,hogy nem-e korai,mert úgy gondolom,hogy egy 5 és fél hósnak még nem elég erős a gerince.Amikor az ölemen ül,akkor nyílván megtámasztom a gerincét,mert nekem dől,csak kicsit korainak tartottam,de ha nem az,akkor megnyugodtam :) Viszont egyébként örülök is neki hogy ilyen ügyes,nagyon jó látni,hogy ilyen szépen fejlődik :)
2013. okt. 1. 16:43
 3/16 A kérdező kommentje:
*ölemben
2013. okt. 1. 16:44
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is így volt, én is csak lestem a lányom, hogy mit akar még... :) 6 hónaposan kúszott ( a fiam ekkor kezdett tudatosan forogni... ), 7 hónaposan mászott, 10 hós korára stabilan járt. Most 11 hónapos, és csak lesek én is. Nagyon ügyes a kisfiad, biztos hamar megindul majd. Az én kislányom is még nem tudott ülni, de a babakocsiban fél évesen felhúzta magát, és támaszkodás nélkül ült a sétáknál a karfába kapaszkodva. Kérdezgettem a dokit, védőnőt, hogy nem baj- e, de azt mondták, ha megtartja magát, akkor nem lesz gond.
2013. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az igen kedves utolsó,nagyon ügyes a kislányod :) :)

Igen,én is azt mondtam a páromnak,hogy szerintem hamarabb fog elindulni mint 1.év. :) Viszont nekem még nem akar visszafordulni.Hasra nagyon jól tudja vágni magát,pillanatok alatt átfordul a hasára(legelőször 3 hósan fordult át hátról hasra)a hátáról,viszont hasról vissza hátra még nem fordul.Eszébe sincs.Ha az oldalán fekszik akkor vissza tudja magát lökni a hátára,de teljesen a hasáról még nem fordul vissza..emiatt aggódom is egy kicsit,mert ,,elméletileg,, 6 hós korára már forognia kellene.

2013. okt. 1. 17:06
 6/16 A kérdező kommentje:

Egyébként mi a különbség a kúszás és a mászás között??Kérdeztem anyukámat,de nem tudta megmondani :/

Nem azt jelenti mind a két kifejezés,hogy négykézláb mászik?

2013. okt. 1. 17:08
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
enyém 5,5 hónaposan már kúszott mint a villám, rá egy hétre mászott, szabályosan, rá egy hétre, tehát kereken 6 hónaposan felült magától és meg is tartotta magát vagy fél órán keresztül.
2013. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
????????????????
2013. okt. 1. 17:17
 9/16 anonim ***** válasza:

A kúszás azt jelenti, hogy úgy halad, hogy a hasa lent van a földön. Pont úgy mint a kommandósok bevetéskor. :)

Mászásnál már nincs lent a hasa, hanem négykézláb közlekedik.

2013. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért abból, amit írtál, még nincs olyan közel sem az ülés sem a mászás. Félülő helyzetből ebben a korban minden baba húzza fel magát, de ez nem ülés és a lábfelhúzás is inkább a kúszás előfutára, nem a mászásé. Valószínűleg előbb kúszni fog, meg visszafordulni hátra, utána jön csak az ülés és a mászás.
2013. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!