Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónaposan tisztán kellene...

18 hónaposan tisztán kellene hogy ejtse a szavakat?

Figyelt kérdés
18 hónapos lesz a jövőhéten a kislányom, és mindent mond már, sőt rövid mondatokat is alkot. Ma nálunk járt a védőnő és kérdezte hogy mennyire beszél tisztán. Ugye vannak szavak, amiket még nem rendesen mond, pl: labda-dabda, pingvin-pinkin, kutya-kuta, lámpa-ámpa stb... Szerintem ez tök normális hogy még nem mond minden szót teljesen tisztán és tökéletesen. Vannak ennyi idős gyerekek akik még nem is beszélnek. Erre a védőnő azt mondta hogy biztos logopédiára kell majd járnia mert vannak betűk amiket még nem tud kimondani. Szerintetek normális ez a nő? A 18 hónapos gyerekről megállapítja hogy később logopédiára kell járnia!?
2013. szept. 30. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A keresztfiam most 5 éves és bár ő csúnyán ejti a szavakat, tehát nem mérvadó, most kellett elkezdeni a logopédiát. Az oviba most jött ki a logopédus és egy volt osztálytársam ő, pont én mentem a kisfiúért. Azt mondta, előbb nem is tanácsos elkezdeni a logopédiát. Szerintem nem lehet ennyi idősen megállapítani, nem értem, miért mondta a védőnő.


Ugyan nem vagyok szakember, de sok gyermek van a környezetemben, mindenkinél előfordul egy- két szó, amit nem ejt tisztán, vagy betű pl. De másfél évesen ez szerintem nem is várható el, hogy valaki totál tisztán beszéljen.


Az én lányom is beszél már 6 hónapja, most 14 hónapos. Most kezdett mondatokat mondani, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz tiszta beszéde 4 hónap múlva. Én nem aggódom emiatt.

2013. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy 18 hónapos gyereknek még egyszerű mondatokat sem kell tudnia használni, csak egy meghatározott szókinccsel kell, hogy rendelkezzen, tisztán ejteni a szavakat, mondatokat meg pláne nem kell ilyen idősen tudnia!

Amúgy csak hogy elmeséljem, nálunk nagycsoportos vagy talán elsős iskolás korban foglalkozik csak logopédus a gyerekekkel, előbb nem. Akkor majd pont egy 18 hónaposnál jelentene ez gondot?

A védőnőd nagyon nem tudja, hogy mi van.

2013. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is butaságot beszélt az a védőnő. Az én kisfiam is 18 hónapos , még két szót sem rak össze. Sok szót tud és ő sem mondja mindegyiket tisztán. Az r hangrol meg ne is beszéljünk. Szerintem ilyenkor még nem is kell szépen tsztán beszélni nekik.
2013. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Logopédus 5 éves kortól foglalkozik a gyerekekkel,hol van az még. Az én lányom 2 és fél éves, de nála pl. szó eleji v elmarad. Pl. van helyett an-t mond. Szóbelseji h pedig j pl. mamához helyett mamájoz. Én egyáltalán nem aggódom még emiatt.
2013. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem normális ez a védőnő.Lányom 2éves még csak most kezd beszélni,mondatokat még nem mond!
2013. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom hamarosan betölti a 4. évet, de még ő sem beszél tisztán. Soha nem mondták még neki se orvos se senki, hogy le lenne maradva. Mivel nincs is. A te védőnőd hülyeséget beszélt.
2013. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Védőnőnek az édesanyja pi....ja. Ugyan miért kellene tisztán beszélnie? Két évesen meg az lesz a baja, hogy csak egy nyelven beszél?! Nehogy aggódj emiatt!!!! Az apja fülét....


Szerintem teljesen jól beszél a gyereked. AZ én 20 hós fiam sem mond "c"; "cs"-t. Van pl. kiga=csiga;kipő=cipő; Jampa=lámpa.

A barom! Na, ezen most jól berágtam!!!!!

2013. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk is tud olyanokat mondani, hogy kettéáll tőle néha a fülem. Persze meghallgatom, magamban meg jót mosolygok rajta.
2013. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy védőnő nem logopédus, de ennyire buta nem lehet!!!

Élettani pöszeségről beszélünk, amely eltarthat akár 4-5 éves korig is, és még akkor sincs szükség logopédusra.

A gyerekeknek nagyon különbözőképpen fejlődik a beszéde, de egyik sem tud még minden hangot tisztán ejteni, kezdetben akár 8-10 olyan hang is lehet, amelyet még nem tudnak kiejteni, mással helyettesítenek, majd fokozatosan ahogy a beszédszervek fejlődnek, egyre tisztábbá válik a beszéd. Még a beszédhanghallás sem tökéletes, ennek majd iskoláskorra kell kialakulnia, tehát nem is biztos, hogy hallja a különbséget pl. a labda és a dabda között.

Ja és azt mondja: vannak betűk,amiket még nem tud kimondani. Hát a betűket nem is mondjuk ki, hanem leírjuk, inkább hangokat mondunk, és logikus, hogy azok elsajátítását fokozatosan tanulja meg a gyermek.

Kedves kérdező, nyugodtan legyél, hisz te is jól mondod, van olyan gyermek, aki 18 hónaposan még nem beszél, sőt akár 2-3 évesen kezd csak szavakat mondani, gyakorlatilag a legtöbb 3 éves sem ejti még teljesen tisztán a szavakat.

Én a helyedben fenntartásokkal fogadnám ennek a védőnőnek más jellegű tanácsait is a jövőben, mert ki tudja mennyire érti a saját szakmáját, ha ilyeneket tud mondani!

2013. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Elég fura a védőnőd ami azt illeti.És gratula az első válaszoló babájához,akinek 14 hónapos,és már 6 hónapja beszél...:)
2013. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!