Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem koraiak ezek még 5 és fél...

Nem koraiak ezek még 5 és fél hónaposan?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5.5 hós,és már fel akar ülni.Ha félülőhelyzetbe teszem,már fel is tud ülni egyedül,de még nem tudja magát megtartani.De már akkor is próbál felülni ha fekszik.Már nagyon nem szeret feküdni.

A másik dolog pedig az,hogy ha hasra fordul,akkor már nagyon szeretne négykézláb mászni.A lábait húzza be maga alá,csak a kezével nem tudja még,hogy mit kell csinálni,ezért nem halad előre,és elkezd sírni,mert nem sikerül neki,de nem adja fel,minden egyes hasra fordulás után gyakorol.

Nem koraiak ezek a dolgok még??8 hós gyerekek szoktak ülni meg négykézláb mászni,nem tudom mit akar még 5 és fél hósan?!Vagy ez normális dolog?


2013. okt. 1. 16:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

7-8 vagyok :D

bocs a 8. "válaszért", így hagytam a gépet és a nagyfiam is gyakorizott kicsit :D


a 7. válaszomra meg nem nagyon értem a lepontozást, megírtam, hogy nálunk hogy alakult a mozgásfejlődés, tehát nem kell aggódnod szerintem, mert vannak babák akik kicsit gyorsabban haladnak ebben a korban, erre ez nem hasznos? :)

2013. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit sem,én mindenkinek zöld kezet nyomtam!!!!

Természetesen tudom,hogy minden baba másképp fejlődik.Köszönöm a 10-es válaszolónak,így már tudom mi a kúszás és a mászás :) Elnézést a tudatlanságom miatt,első babám :))

Akkor tulajdonképpen úgy fejlődik a kisfiam,ahogyan kell..nem fog semmit sem kihagyni,mindent szépen egymás után fog csinálni,mint ahogyan a nagykönyvben meg van írva?!Az jó lenne,nem szeretném,ha bármit is elkapkodna.Van ideje bőven,és haladjon csak azon a létrán szépen fokról-fokra :)

Köszönöm mindenkinek a válaszát :)

2013. okt. 1. 18:07
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia! Köszi a dícséretet! 4-es vagyok. Ne aggódj, ügyes Ő nagyon. A lényeg, hogy akarja csinálni. Hasról meg nehezebb átfordulni, legalábbis nálunk így volt. És rosszul írtam,a fiam 7 hósan kezdett forogni, nem 6. Decemberben volt 7 hónapos, januárig adtam neki időt, akkor már vittem volna valahova, hogy ez nem normális. nem szólt a doki sem, meg a védőnő sem, hogy nem forog félévesen. Forgattam egész nap, hogy gyakoroljon. De ő nem is akarta, jó volt neki háton feküdni. :)
2013. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindegyik babának meg van a saját üteme. Lányom 5 hónaposan kutyázott, kerek 6 hónaposan mászott, de 7 hónapos elmúlt mire egyedül ült.

Kisfiam mindenben jóval későbbi, ő is 2-3 hónaposan húzta fel magát ülésbe, aztán mikor a kúszásba belejött az ülés nem volt már olyan fontos neki:)

Ne erőltess semmit, később se tedd kompba stb, ha magától csinálja amit, akkor baja nem lehet:)

2013. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kb így haladt, mint a tied :) Kerek 6 hónaposan mászott, 2 hét múlva egyedül ült, majd még 2 hét múlva felállt. Most 11 hónapos, még nem megy, csak 2-3at lép, majd mászva folytatja :)
2013. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát :)
2013. okt. 2. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!