Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy van karácsonykor?

Nálatok hogy van karácsonykor?

Figyelt kérdés

Az ajándékozásra értem. A gyerekek este vagy reggel kapják meg az ajándékokat? Melyik nap ünnepeltek szűk csalàdi körben?

Köszönöm


2013. okt. 2. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Magyarországon élünk, régi szokás szerint 24-én este van Szent Este, akkor nyitunk ajándékot, akkor ünnepel a szűk család. 25-26 pedig a tágabb családi, baráti köré. Amerikai szokás reggel ünnepelni, nem? Én csak filmekben láttam ilyet eddig, eszembe sem jutna átvenni.
2013. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy, ahogy az első. Ezt a reggeli ajándékozást én sem értem...
2013. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
24-én napközben apukáméknál vagyunk, ott délben van ajándékozás. Este anyu jön be hozzánk, így otthon este van ajándékozás. 25-én a férjem rokonainál vagyunk, 26-án délben anyunál, este apuéknál (István, így ilyenkor névnapi vendégség van náluk).
2013. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol szász szokás a 25-ei reggel.


Német a férjem és családja, de nálunk is 24-én este van az aándékozás, aztán minden napra sok család.


Mo-n egy barátnöméknél jön 24-én reggel mert nekik oloyan nagy a család, hogy szenteste délutánján mennek egyik nagyszülökhöz aztán este a másikakhoz, így szetneste reggelére jön náluk. Amit a barátnöm is jónak tartott míg kicsik voltak, mert éjszaka feldíszítette a fát, nyugalomban.

2013. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

24-én napközben feldíszítjük a lakást, sütünk-főzünk. Este jön a Jézuska, amíg mi kint játszunk, ideális esetben hóembert építünk.


a két ünnep között a tágabb családot látogatjuk.

2013. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabszem ***** válasza:
100%
nekünk még csak 1 karácsonyunk volt a babával, 10 hós volt tavaly. Mi úgy csináltuk hogy 24.-én délután mikor aludt ,akkor díszítettük fel és mikor felébredt akkor nagy meglepetés volt a fa és alatta az ajándékok. Egy kis babával nem lehet estig várni az ajándékozással, mert este már fáradt és nyűgös. Meg amúgy is mentünk vacsorára anyósomékhoz. Másnap meg utaztunk anyukámékhoz. Szerintem idén is hasonlóan lesz.
2013. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

24-én délelőtt sütés- főzés. Kimegyünk a gyerekkel szánkózni, vagy sétálni, addig az angyalok feldíszítik a fát. Délután-este először jön az ünnepi menü, majd a Jézuska hozza az ajándékokat. Mi vagyunk hárman, a tesóm és a párja, apum, anyum, anyósom.

Másnap kezdődik a horror. :D Apuék 11en vannak testvérek, 39en vagyunk unokatesók, nyilván nem jutunk el mindenkihez, de elég nagy a jövés- menés. Mióta gyerek van, próbálunk nyugisabb karácsonyt varázsolni.

2013. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk régen azért volt 24-én reggel ajándékbontás mert amikor kicsik voltunk a testvéremmel akkor a szüleimnek sokkal egyszerűbb volt 23-án éjszaka feldíszíteni a fát és otthagyni az ajándékokat mint 24-én nappal amikor minden zárva van elvinni minket valahova nézelődni vagy ilyesmi. De már nálunk is akkor van amikor sötétedik kb 4 órakor.
2013. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!