Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és ki csengettyűzik...

Mikor és ki csengettyűzik karácsonykor nálatok?

Figyelt kérdés

Ma láttam és vettem egy szép kis csengettyűt, hogy azzal jelezzük hogy megjött a Jézuska. Nálunk ilyen hagyomány nem volt gyerekkoromban, és nem áll össze a fejemben hogy mikor vagy ki csinálja. Apuka és a kisfiunk a gyerekszobában lesz mialatt én a fa alá csempészem az ajándékot. Mit mondtok a gyereknek? Azt hogy már x idő van és már biztos ott az ajándék, vagy láttátok hogy már odatette a Jézuska, és jöjjön ő is...


Nem tudom érthető-e amire gondolok.


2011. dec. 22. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, nálunk anyu a csengettyűs a mai napig,pedig már igencsak felnőttünk. Mindig kint voltunk a nagyszobában együtt, ajtó csukva,anyu kiment és a másik szobában csengetett,mi akkor mentünk csak be.Addigra ajándékok a fa alatt és halkan szólt valami karácsonyi zene.
2011. dec. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy volt, mint az első hozzászólónál. Anyu mondta, hogy apával menjünk át a szobámba, mert akkor biztos jönni fog a Jézuska és hozza az ajándékot. Szépen bepakolt és utána csengetett, természetesen átfutottam a nappaliba, de sajnos addigra a Jézuska már elment, mert még sok kisgyerek várja. :)
2011. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lesz csengetés. Mert délutáni alvás alatt jön majd a Jézuska(amíg van du alvás). Többi meg még alakul. Én rémesen utálom a karácsonyt mindenestül, szóval a kicsik miatt egy picit lelkesedni kell megtanulnom...
2011. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, hogy én vagyok ilyen hülye felfogású, de nálunk nem a Jézuska hozza az ajándékot. A fenyőfát is együtt díszítettük fel kisfiammal (2 éves és 3 hónapos), és mire felébredt a délutáni alvásból, ott volt a fa alatt az ajándék. Én nem akarok ilyen kitalációkkal előállni, pláne egyik kolléganőm esetéből kiindulva. Már iskolába jár a kisfia, de nem tudja, hogyan jöjjön ki a hazugságokból: a kisfiú tavaly is, most is azzal jött, hogy neki a suliban azt "hazudták" a többiek, hogy a szülőktől kapja az ajándékot, de ő nem hiszi el, meg hogy reméli, hogy idén is szép fát fog neki hozni a Jézuska, meg szép ajándékot, meg hogy már megismeri a Jézuska írását... kolléganőm meg fogja a fejét, hogy mi a francot is mondjon a gyereknek... Na én ebbe nem akarok belekeveredni.

Különben is eredetileg ugye a biblia szerint JézusNAK vitték az ajándékot a három királyok, és nem Jézus ajándékozott meg másokat.

2011. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még mielőtt belém kötne bárki: azért ma, mert elutazunk, és szerettük volna itthon is ünnepelni picit a Karácsonyt hármasban.
2011. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kimentünk apukámmal a nappaliból (játszottunk a kisszobában), anyukám addig bepakolta az ajándékokat, és csengetett, kapcsolt halk zenét.

Nekem annyira nem jön be ez a csengettyűs megoldás, pedig életem huszonakárhány évéig ez volt.

Két gyerekem van, a fát együtt díszítjük, az ajándékok pedig addig kerülnek a fa alá, amíg délutáni alszanak. De lehet, hogy mégis megpróbálom újra ezt a csengős dolgot, hátha így már tetszeni fog nekem, hogy az én gyerekeimről van szó és nem rólam.

2011. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

gyerekkoromból már csak arra emlékszem mikor tudtam, hogy nem Jézuska hozza az ajándékokat (nagytesó).

akkor tv-ztünk a hálóban míg a szüleim pakolásztak, majd szóltak.


aztán a 2 kicsi miatt ment a Jézuskázás megint, akkor már ebédnél bepakolta mindenki az ajándékokat a fa alá, hogy ne vegyék észre :) bezártuk az ajtót és én osontam be a szobába csengetni, de persze mire beértek már Jézuska elment...


most a fiamnak is Jézuska hozza az ajándékokat, du. alvás alatt, még egyszerű :)))


egyébként én nagyon szeretem ezt a "mesét", ha ez nincs egy gyereknek akkor a karácsony se mesés és varázslatos, én nagyon nem szerettem mikor 4-5 éves koromban megtudtam, utána már nem volt az igazi. szerintem ez jár minden gyereknek :)

2011. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem 4 és 2 éves gyerekeim vannak ez az a karácsony amikor már valamit ki kellett süssünk apával hogy ki hozza az ajándékot és miért meg ilyesmi.

Nálunk anno otthon nem Jézuska hozta (mivel nem vagyunk vallásosak) hanem angyalkák :D (ami valahol szintén vallásos) és én IMÁDTAM lesni várni a csengettyű hangját a félhomályban:)) Nekem van egy idősebb bátyám, ő olvasott mesét olyankor nekem és öcsémnek egy kis rövid karácsonyit a másik szobában mialatt anyu kirakta az ajándékokat a fa alá.

Aztán csengettyűzött (máig hallom a hangját a fülemben) :) és bemehettünk.

Szóval ez a hagyomány nekem nagyon tetszik.

Férjem viszont vallásos és Jézuskázunk ezért. Nekem furi de mindegy, végülis kompromisszumra jutottunk.

Aztán később se kell ennek olyan drasztikusan megszakadnia, emlékszem nálunk mikor nagyobbak lettünk, már azt mondta anyu hogy az angyalkák rá bízták az ajándékokat később pedig hogy a kicsi gyerekekhez mennek már, mi pedig már nagyobbak vagyunk így rábízta az angyalka a szülőkre ezt a nemes feladatot hogy ajándékozás.:)

Semmi törést nem okozott ez bennem:)

2011. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a mai napig anyu csenget,itthon pedig én.:-)

Apa meg a kisfiam kimennek a szobából,hogy én beengedjem a Jézuskát.Csengetek és épp akkor csukom be az ablakot amikor bejönnek,hisz akkor megy ki a Jézuska.:-))Ezt anyu is mindig így csinálja.Nekem ez akkora élmény/emlék a mai napig,hogy szeretném én is átadni a kisfiamnak.Nálunk mindig nagy készülődés előzte meg az ünnepet,és nekem is nagyon fontos,hogy minden jól sikerüljön.

2011. dec. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Húúú! Nagyon köszönöm a válaszokat. Ilyen sokra nem is száámítottam. Ez az ablakos nagyon jó :) Akkor ezek szerint az anyukák láthatják a Jézuskát :)
2011. dec. 23. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!