Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosult lesz így a babám...

Jogosult lesz így a babám orvosi és egyéb ellátásra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az én állandó lakcímem vidéken van és ideiglenes lakcímmel élek Budapesten. Így én itt mindenféle orvosi ellátásra jogosult vagyok. Azonban úgy tudom, hogy a baba lakcímkártyája az én állandó lakcímemre fog szólni. Az ideiglenes lakcímemet is megkapja? Ha nem, vihetem gyerekorvoshoz Budapesten? Az állandó címünk innen 3 órára van.
2013. okt. 4. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

mindentől függetlenül, szabad orvosválasztás van, így oda viszed ahova akarod.

na meg egyébként nem azt nézik, hogy hova szólnak az irataid, hanem a valós lakcímet, védőnőt is így kaptál, a lakhelyed szerintit!

2013. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Védőnőm valóban ott lett, ahol élek. (Egyébként ez egy harmadik cím, ami nincs a lakcímkártyámon.) Azonban terhesgondozásra és orvoshoz oda mehetek csak, ami a lakcímkártyámon szerepel. (Épp ezért lett az ideiglenes lakcímem, hogy ne kelljen km-eket utaznom) A szabad orvosválasztás ellenére, a lakóhelyemen illetékes orvos elküldött, hogy jelentkezzek be a kerületbe, mert ő nem tud engem megvizsgálni, ha nem tartozom oda. Majd ahová most járok, ott elláttak, de jelezték, hogy mielőbb intézzek kerületi címet, mert valami új szabályozás miatt csak területileg oda tartozókat fogadhatnak.
2013. okt. 4. 14:27
 3/3 Jégtánc ***** válasza:
Megkaphatja az állandó lakcím mellett a tartózkodásit is.Nálunk is így van.Lakcímkártyáján mindkét cím rajta van.Orvoshoz oda viszed ahova akarod.
2013. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!