Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől vannak száraz piros...

Mitől vannak száraz piros foltok a babámon testszerte?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött 9.5 hónapos kislányomnál, hogy piros, száraz foltok jelentek meg a bőrén. Először a lábacskáin, de már a kezein is vannak. Fürdés közben amikor víz éri, különösen kipirosodnak.

A nyáron már egyszer volt ilyen, akkor a gyerekorvos által felírt fürdető és testápoló a világon semmit nem használt. Nyaralás alatt kezdtem el használni a Forever Aloe Vera Napvédő 30-as faktorú spray-t, ez 3 nap alatt rendbe tette a bőrét.

A gyerekorvos szerint most a fűtési szezon/száraz levegő hozta ki, de én nem vagyok benne biztos. A gyógyszertári kencék nyilván most sem használnának, így értelmetlennek élátom egyáltalán orvoshoz vinni is, de borzasztóan nyugtalanít a dolog.

Találkozott már valaki hasonló problémával? /nyilván igen, nem mi vagyunk az elsők :) /

Milyen gyógymódot, testápolót, fürdetőt alkalmaztatok?

Egy ismerősöm esküszik a GNLD cuccokra, de én kíváncsi lennék, más mivel ért el eredményt.

Köszönöm


2013. okt. 4. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Babé testápolótól pár nap alatt elmúlt.
2013. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a sanatopic testápolóra esküszök, ára is kb 1300, szuper.

Ja és próbáld meg holttengeri sós vízben fürdetni 100% natúr olivás szappannal, ezek nagyon sokat segítettek kisfiam ekcémáján!

2013. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ekcéma-gyanús.

Első körben próbálj másik öblítőt használni, vagy inkább egyáltalán ne (helyette ecetet), másik pedig a tejtermékek elhagyása. És babé termékek tényleg jók.

2013. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sanatopic folyékony szappan(nem kézmosó szappan,hanem fürdető,vagy samponnak is jó)

[link]

Sanatopic bőrpuhító krém (pumpás)

[link]

(Babé,Phisyiogél testápoló,gyógyszertári kevert dolgok,fürdetőkrém,Oilatum termékek..nem használtak sajnos)

Itt találtam egy tippet a Sanatopic testápoló volt az,és hónapok óta használjuk.A legjobb!

2013. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

A Mannaszappantól rendeltem shea-vajas testápolót, meg Ekcéma stop-csomagot, kipróbáljuk ezt, aztán meglátjuk!

Köszi Nektek

2013. okt. 4. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja 4-es vagyok ezt kifelejtettem:

Öblítőt egyáltalán nem használok,és semmit sem helyette.

Mosni külön szoktam a ruháit folyékony mosószerrel.A mosóport soha nem öblítette ki a gép normálisan,és az is irritálta.Fürödni nem szokott sokáig,de a Sanatopicot amióta használja nyáron még medencézett is sokat,nem volt gond.

2013. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért előbb vidd orvoshoz, mielőtt valami kemikáliával kenegeted!Simán lehet tejallergia és csak elnyomod a bőrtüneteket, később meg sokkal súlyosabb formában jelentkezhet. Ez nem játék!
2013. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!