Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám hasfájos,...

3 hetes babám hasfájos, nagyon sokat sir. Az utobbi pár napban énis elsirom magam mindenen. Egyedül érzem magam, és rettentőfáradt vagyok, nincs segitségem. Lehet hogy ez a szülés utáni depresszió tünete? Ha igen hogyan másszak ki belőle?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni:-)

Ha fáj a babád hasa, az ellen tehtesz. Első lépésként nem eszel olyat, ami felfújja (gyümölcs, rostos üdítő, K-betős dologok, mint karfiol, káposzta.., nem iszol szénsavasat, tejet...). Aztán vehetsz sok dolgot, ami segíthet, pl infacol, espumisan...stb . Aztán tornáztathatod a kis lábát és simogathatod a hasát.

De sajna van, amikor nem segít semmi , csak az idő és majd elmúlik.

Ne sírd el magad, mert a baba is megérzi, hogy ideges vagy. Próbálj úgy hozzáálni, hogy igen , sírni fog, de nem baj, ez ezzel jár. Beszélj hozzá, énekelj neki, vígasztald, sajna ez ilyen.

Csak elhatározással segíthetsz magadon, ne hagyd magadon eluralkodni a bánatot. Ha a baba pihen, pihenj te is, és használj ki minden lehetőséget ami segítség.

Nem írtad, de se férj, se barát, testrvér, szülő , barátnő nincs, aki segítene kicsit néha?

Ha gondolod, írj privit, öntök beléd lelket néha:-))

Fel a fejjel, mindig jobb lesz!!

5 hetes kislány anuykája

2008. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is hasfájós a babám, tudom milyen rossz. A párod nincs melletted, nekem sokat segített. Én is olyan voltam, mint te, de olyan 5 hetes kora körül elmúlt. Mentünk vele mindenfelé, csavarogni, nekem ez segített. Ha depressziósnak érzed magad és nem javul, szerintem keress fel egy szakorvost, mert egyedül nem tudsz kijönni belőle.
2008. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak megnyugtatni tudlak: ez az allapot el fog mulni, termeszetes dolog tortenik veled, ez a babyblues, szules utan nehany hetig, de a tapasztalatok szerint max. ket-ket es fel honapig jelentkezhet, ilyenkor szomorusag, ketsegbeeses, instablitas jeletkezhet.

ŰA legtobb esetben magatol elmulik, de ha eltelik 3 honap, es meg mindig erzed magadon ezeket, batran keress fel szakembert, mert ritka ugyan, de elofordulhat, h depresszioba csap at, es az betegseg, nem gyengeseg! Magatol az ember nem tud belole meggyogyulni.

Minden jot!

2008. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2008. júl. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!