Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai még az hogy felállt?...

Nem korai még az hogy felállt? Nektek mennyi idős volt a baba mikor felállt egyedül?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom, és kb 1 hete felállt a kiságyban, segítség nélkül. mászni még nem mászik, csak kúszik és kutyázik. ugye nem fog kimaradni a mászás?
2013. szept. 25. 15:07
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és még annyi, hogy próbálom olyan helyekre letenni, hogy ne nagyon legyen lehetősége felhúznia magát..
2013. szept. 25. 15:08
 2/10 anonim ***** válasza:

Kicsit annak tűnik, de hát mit csinálj vele... :)

Jól csinálod, tedd olyan helyre, hogy ne tudjon megkapaszkodni semmiben. :)

2013. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónaposan állt fel (ez az átlagos időpont), de ő is csak utána kezdett igazából mászni.
2013. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 és fél hónaposan kezdett el kapaszkodva felállni.

Előtte kutyázott, meg valami kúszás-mászás keveréket csinált. Most 8 hónapos, nem maradt ki neki a mászás. Én is azt hittem, hogy ki fog maradni, de a kúszásból eljutott a mászásig, már nagyon gyorsan mászik mindenhova.

2013. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A fiam 5 hónaposan felült, 6 hónaposan már a bébycomp-ba /nem tudom hogy kell írni/ töltötte az ideje nagy részét. Sose mászott. 10 hónaposan elindult. Lehet, hogy gyors, de hát ugye nem olvassák el a könyveket, hogy mit mikor kéne csinálniuk. Ha a kislányod álldogál, hagyd neki. Nem tenné, ha nem érezné szükségét.

A fiam nemsokára 14, semmiféle negatív hatás nem tapasztalható.

2013. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit magától csinál nem baj!! Ne akadályozd ebben, ez hülyeség!! Majd csinálja később a mászást!! Nem minden baba könyv szerint fejlődik!!

Az én lányom 6 és fél hosan állt fel de akkor már kuszott mászott forgott. Most pár napja egyedül ücsörög 7 és fél hos!!

2013. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amit egyedül magától csinál az nem baj, ne akadályozd benne.az én fiam 5hónaposan négykézláb állt és hátratolatva a popsiát fölült.6hónapossan napra pontosan fölállt.4hónapos koraóta kúszik és 6honapos és 1hetes volt mikor megindult mászni.most 7 hónapos ugy maszik mint a villám és mindenben amiben csak bir fölkapaszkodik :-) szerintem ne fogd vissza majd ő érzi, te csak legyél büszke h milyen ügyes:-)
2013. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kapaszkodva lépeget, de előtte mászott,kúszott és felült. Elvileg a mászsás fontos lenne.

tedd sokat a földre,hogy ne annyira tudjon kapaszkodni....


ügyes baba :)

2013. szept. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mászás kimaradása később tanulási zavarokat okozhat, mivel az agy egyes területei a mászás során fejlődnek ki rendesen. De a kislányod biztos fog mászni, bátorítsd, motiváld a mászásra mindenféle játékokkal, és Te ne segíts neki még állni, amit magától csinál az meg nem baj:). Úgysem áll föl a gyerek hamarabb, mint ahogy az izmainak, ízületeinek az ereje megengedi, nyugi.
2013. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

azóta elkezdett mászni is hál' Istennek :)

teljesen olyan, mint én voltam :D

2013. okt. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!