Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehet valahogy elkerülni,...

Nem lehet valahogy elkerülni, hogy egy kisbabának mikor nő a foga folyjon? Nagyon gusztustalan!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenkinek folyt a nyála mikor kicsi volt, valószínűleg nekem is, de a hideg kiráz tőle mikor látok egy kisabbát, és csurog a szájából a nyál. :S

Még fiatal vagyok mondták, hogy majd ha éretteb leszek máshogy fogok ehhez hozzá állni, de nem tudom. Szeretnék gyereket, de nem jön be minden pillanata ennek...


Azt mondták erre az anyukák, hogy nő a foga és azért.

De nem lehet ezt valahogy elkerülni?


törölgették az anyukák a száját, de nem sokáig maradt szárazon.

Így nem akarok gyereket! Rosszul vagyok attól, hogy minden nyálas lesz! Valahogy ez nekem ilyen gusztustalan!



2013. okt. 7. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
:D szóval ne folyjon a nyála. xD
2013. okt. 7. 21:08
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem három gyerekem van- és egyik sem nyálzott, mikor jött a foga!

Sosem volt tiszta nyál egyik sem köldökig... de én is láttam már ilyen babát.

Hát istenem.... ha odakerülsz, majd megoldod ezt is, hidd el.

Még tényleg fiatal lehetsz, mert ha egy kis babanyál miatt azt mondod nem kell gyerek, akkor mit fogsz szólni a szüléshez, vagy ahhoz, amit a pelenkába pakolnak.... stb.

Egyébként anyukádat kérdezd meg, te milyen baba voltál, és hogy gusztustalannak tartotta-e, amikor tiszta nyál voltál fogzáskor??

Kiváncsi lennék mit mond!!:)

2013. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, de a lányomnak se ömlik a nyála mikor fogzik, pedig már van 6 foga.


Ha érett leszel az anyaságra másképp gondolod ezeket.

Én világéletemben undorodtam a hányástól, kakis-pisis pelenka gondolatától, idegsített a gyereksírás és úgy összességében sosem szerettem a gyerekeket.

Most mégis van egy csodás kislányom és eszembe nem jut undorodni :)

2013. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most 31 éves vagyok és van két kisgyerekem! egyiknek sem folyt köldökig a nyála!

DE amikor 16 éves voltam kifejezetten undorodtam a nyáltól!

Más után nem ettem az ételből ha belekóstólt kanállal előtte!

Apukám kérdezte is hogy hogy akarok majd fiúval csókolózni:

mire én frappánsan megjegyeztem: "Hát a gumi erre is jó! majd ráhúzom a nyelvemre" :)

Dobott egy hátast akkor....

szóval hidd el én aztán undorodtam rendesen tőle, és ma már nem zavar ha a gyerekeim után megeszem a kaját... stb.

változunk és te is fogsz :)

2013. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisbabámnak ömlik a nyála, de nem gusztustalan, nekem egy kicsit sem, kap egy szakállkát, mindig tiszta a ruhája és megtörlöm az arcát, ennyi. Neked viszont azt ajánlom, jó sokat várj még a gyerekvállalással, mert nagyon éretlen vagy.
2013. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is pont ugyan azt mondom mint az 5-ös. 2éves kisfiú anyukája
2013. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a nyálnál ezerszer gázosabb szituációk adódnak egy baba mellett :)

Egy baba mellett pisis, kakis lehet az ember, és hát a hányásos vírusok sem kerülik el a piciket, úgyhogy garantáltan le is lesz legalább egyszer az ember hányva :)

És párszor már belém törölte a taknyos kis orrocskáját is :)


Egyébként az én lányom sem nyáladzott, pedig már 16 foga van...


De igen, a gyermekvállalásnak, a gyermek utáni vágynak ezekhez semmi köze...úgyhogy adj magadnak jó pár évet, ha számodra ez ilyen központi kérdés...

2013. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megértelek, totál így éreztem én is mielőtt gyerekem lett. Meg egyéb babával együtt járó dolgokat is elviselhetetlenül undorítónak tartottam.

De tényleg igaz, hogy a saját gyerek egész más. A saját babád gusztustalanságai valahogy nem annyira gusztustalanok :) Persze nem azt mondom, hogy szívesen tapicskolok a testnedveiben, és annak se örültem, amikor egyszer sikerült a hasamra lőnie a kakit, de nem leszek rosszul az ilyesmitől. Viszont a múltkor mellettem raktak tisztába egy babát, én konkrétan elkezdtem öklendezni. Szóval a saját gyerek nagyon más :)

Egyébként nem minden baba nyáladzik fogzáskor. Az én kisfiamnak se folyt a nyála, vagy csak nagyon ritkán egy picikét, de azt bőven meg lehetett oldani törölgetéssel.

2013. okt. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a szülés pillanatáig voltam ugyanígy mint Te. Nem is szerettem igazán a babákat, soha nem voltam az a jajj de megnyomorgatnám típus mikor megláttam egy babát. Aztán valahogy jött a gyermek utáni vágy, de még ekkor sem éreztem vonzalmat a gusztustalan dolgok iránt, csak valahogy szerettem volna egy babát.

Aztán megszületett a pici, az első napokban még nagyon ügyetlen voltam, alig mertem megemelni, mint a hímes tojást úgy fogtam, de már a leges legelső pillanattól, amint magamhoz tértem az első alvás után, máris mentem és mindent csináltam ahogy magyarázták. Soha egy pillanatra nem undorodtam a "melléktermékeitől", pedig egyszer konkrétan telibekakilt és úgy üvöltött, hogy nyugtatnom kellett és nem is tudtam még órákig menni lefürödni.


Sőt, amikor egyszer 3 és fél napig nem volt kaki...hát akkor ne tudd meg mennyire tudsz örülni egy ilyen gusztustalan dolognak... :-)


Szóval nyugodj meg, nem kell szeretni a babákat sem indíttatást érezni a nyáluk iránt. Amikor meglátod majd a saját babád, azt a kis magatehetetlen lényt aki mindenben teljesen rád van utalva, úgy érzed a tűzbe is belemennél érte és a legkisebb problémáid lesznek ezek a dolgok.


Egyébként társaságban, főleg mikor még "be nem avatott" nők vannak közöttünk, azért erre figyelek mert még emlékszem én milyen voltam, és szépen letörölgetem a száját, nem szokott probléma lenni belőle.

2013. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a kakicserétől féltem,mert öcsémnél pl öklendeztem ha tisztába kellett tennem.Mondjuk elején volt,hogy lányomtól is majdnem kidobtam a taccsot.De megszokja az ember.Nekem pl visszagondolva a kisbabás kakija szaga rosszabb volt,mint most az 1éves kakija,mikor mindent eszik.

Én magukat a gyerekeket nem kedvelem annyira egyébként,ha nyávog pl,kikészít...De hálisten lányom nem viszi túlzásba...Engem a nyál nem zavar.Volt az is hogy lekakilt engem szóval :D A szülés nem vészes szerintem egyébként,de a látványt a férfi éli át,nem lehet kellemes:D

2013. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!