Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit tegyek? Tobbi...

Szerintetek mit tegyek? Tobbi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislanyom nemreg toltotte be az 1 evet.Nekem munkaba kellett alnom meg amikor 9 honapos volt.Elegge sokat dolgozok,sajnos es szinte csak este vagyunk mar egyutt a kicsivel.Kb 2 hete az a helyzet,hogy ugy erzem a kicsi nem szeret!Nem akar hozzam jonni amikor hazahozza anyukam,csak sir nalam,meg akkor is amikor nincs mar nalunk senki...Tudom hogy keveset vagyok vele,de muszaly dolgoznom,mert nincs aki segitsen anyagilag!Szerintetek valtsak munkat miast adodik ra alkalom?Vagy mit tegyek?Nagyon faj azt latni,hogy ilyen hideg velem szemben a kislanyom...


2013. okt. 8. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha téged csak este lát pár órát, amíg fürdik vacsora, és mással tölti a napját, akkor ne is csodálkozz rajta, ha mást jobban szeret.
2013. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen ha van rá lehetőséged válts munkát!
2013. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves elso valaszolo!

Nem tehetek rola,kell penzt is keresni,mert az nelkul hogy elnenk??Sajnos ketten vagyunk a kicsivel!

2013. okt. 8. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben lehetsz, viszont azt tudnod kell, hogy az ősbizalom, a kötődés az pont az első évben alakul ki a gyerekekben, amit később sehogy és semmivel nem fogsz tudni pótolni. 2-3 évesen már érett arra, hogy napközben bölcsiben/oviban legyen, de akkor is szüksége van az édesanyjára. Anyukád nem tud esetleg anyagilag segíteni még 1-2 évig? Más munkát nem tudnál elvállalni, vagy akár egy 6 órásat? Mennyi az a pénz, ami feltétlenül szükséges, hogy megéljetek? Kapod gondolom a gyerektartást, kapsz az államtól is GYES-t, az önkormányzattól is igényelhetsz valami hozzájárulást, ha egyedülálló anya vagy, az már önmagában nem rossz, ha ehhez még egy 50 ezret össze tudnál szedni 4-6 órás munkával, már jó lenne. Ha az apa nem fizet, akkor harcold ki, ne a gyerek kárára váljon a pénz hiánya.
2013. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat anyukam szivesen segitene,de a ferje nem!Folyamatosan keresek masik allast,de meg nem jott ossze,talan majd egy kis ido mulva sikerul...Koszonom!
2013. okt. 8. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Az összes európai ország közül Magyarországon és Finnországban a leghosszabb a GYES. Ahol én lakom, ott 16 hét (igen, még 4 hónap sincs) vissza KELL menni dolgozni, különben elveszíted a munkád. És ha nincs munka, akkor nincs munkavállalási engedély sem, egészségbiztosítás is ugrik és szépen mehetsz amerre látsz. Persze a munkanélküli segély meg olyan kevés, hogy abból nem lehet kijönni. Ezt csak azoknak írom, akik ennyire elítélik a "kegyetlen" anyákat amiért visszamennek dolgozni és egyből a "ne csodálkozz hogy nem ismer fel a saját gyereked, válts munkát" szavakkal dobálóznak. Sajnos ez van, a nyugati társadalmak nagy ívben tesznek a babákra, az egészséges lelki fejlődésükre, a szoptatásra stb (a legtöbben abbahagyják a szoptatást mikor visszajönnek dolgozni).


Meg tudlak érteni, én is hasonló cipőben járok. Én délben rohanok haza egy órára, reggel és este és hétvégén annyit igyekszem vele lenni, amennyit csak tudok. Illetve sikerült kibuliznom, hogy heti egy napot otthonról dolgozhassak.


Én azt mondom, ha tudsz, válts munkát, de gondolom nem kergetnek a jobbnál jobb ajánlatokkal, úgyhogy addig is próbáld meg a lehető legjobbat kihozni a helyzetből és legyél vele amennyit csak tudsz, minden perc számít. Illetve esetleg ha fix programokat terveznél be a babával (mondjuk mindig csak te fürdeted, utána kis játék és altatás) akkor szerintem ő is jobban megszokna és már várná a közös programot.

2013. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Hat igen,en nem Magyarorszagrol irok,ezert kellett munkaba alnom!itt nalunk 1 eves kortol kotelezo!De nekem elobb kellett kezdenem mivel nincs ferjem es kellett a penz,meg persze telen nehezebb munkat talalni!

2013. okt. 8. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!