Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő akkor, ha a babám...

Mi a teendő akkor, ha a babám nem eszik (fogzás miatt), és nem hízik rendesen, de a védőnő szerint márpedig meg kell etetni?

Figyelt kérdés

A 6 hós babám fogzik (pár hete), és azóta elég rosszul eszik. Mondhatni túl keveset. Így alig hízott valamit az előző mérlegelés óta.

Vannak napok, amikor tényleg alig eszik. Tisztában vagyok vele, hogy sokkal többet kéne ennie, de mégis hogyan?

Nem dughatok csövet a torkába és önthetem le rögtön a gyomrába a kaját? Egyébként tápszeres. Ha a kaját minden formában kiköpi,akkor mit tegyek?

A védőnő könnyen mondja hogy hát akkor is híznia kell...de az miért nem mondja meg hogy hogyan etessek meg egy babát aki köpi ki az ételt akármivel trükközök is???Ilyenkor mi a megoldás?

Kérlek segítsetek, mert már teljesen kikészülök. Utálom hogy a védőnő csak a szemöldökét huzogatja,és pofákat vág, de nem mond semmi használhatót. Pedig én mindent megteszek,hisz nem akarom hogy baj leygen,de ő meg úgy néz rám sokszor mintha szándékosan éheztetném a gyerekemet...


2009. nov. 9. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy ennyire szenvedtek a fogzás miatt:(.

Se a kanalast, se a cumisüveget nem fogadja el? Mert ha az egyiket elfogadja akkor inkább vagy tápszert egyen, vagy főzeléket, de az utóbbiból is a kedvenceit amit eddig nagyon szeretett!

Amúgy más ötletem nincs, vagy még talán annyi, hogy a tápszert próbáld meg pohárból adni!

Sok sikert, remélem hamar áttöri a fránya fog a fogínyét és visszatér minden a régi kerékvágásba!!

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 17 hetes kismama is.

2009. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg dentinoxal bekenni,és rögtön megetetni,hátha egy kicsit elzsibbasztja az ínyét és így szívesebben eszik.nálunk is volt ilyen,de mi a tápszert megettük csak a kanalazást nem fogadta.és igen,próbálkoztam,cselezgettem.azokat az ételeket etettem vele amiket szívesen evett eddig.kezébe adtam valamit játszani,és amig azt forgatta,addig megetettem.sok sikert.
2009. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Dentinox van, használjuk is, de a leírásában az van hogy csak napi 3x lehet adni,lányomnak meg 5x kell ennie.


Egyébként, az a baj, hogy keveset eszik.


Néha, ha egyáltalán nem fogadja el akkor később adom, akkor már annyira éhes hogy valamennyit megeszik belőle,de az a baj hogy a kellő mennyiség töredékét!

2009. nov. 9. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok.tápszert kap csak?
2009. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,csak táápszert.

Bár, elkezdtük már a kóstoltatást más ételle is, a gyümölcsök és zöldségek annyira nem ízlenek neki, úgyhogy abból aztán tényleg nem tud eleget enni ahoz hogy jóllakjon és elég tápértéke legyen.

Továbbá,a védőnő is azt javasolta,hogy mivel most túl keveset gyarapodott,inkább próbáljuk azt hogy újra csak tápszert kap semmi mást, hogy egy kicsit megszedje magát.

(márha enne rendesen)

2009. nov. 9. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon tudsz mit tenni. Nyugodj meg és gondolj rá úgy, hogy ez egy átmeneti időszak, elmúlik és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Esetleg kínáld meg gyakrabban, nem csak a "hivatalos" étkezési időben, hátha sikerül kifogni egy olyan időszakot amikor szívesebben elfogadja. Igazad van, nem tömheted meg és erőltetni sincs értelme, mert csak megutálja egy életre az evést. Nekünk azt mondta a gyerekorvos hogy ne aggódjunk, még egy gyerek sem halt éhen, aki előtt ott volt az étel :)) Fel a fejjel, kívánom hogy gyorsan legyetek túl rajta!
2009. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen okos védőnőket! Kívánok nekik rosszevő gyereket! Szerencse, hogy az én védőnőm nem ilyen, tudja milyen, ha nem eszik a gyerek.

Átmenetei állapot! Túl fogjátok élni! Ne erőltesd, mert ezzel tartós ill. más étkezési zavart alakíthatsz ki! Mint ahogy előttem is írták kínálgasd többször. És tápszerrel, mert az almalé tényleg nem hízlal. Ha egy kicsit normalizálódik a helyzet, majd akkor gyümiztesd!

2009. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia sorstárs! Nálunk a pépek jöttek be mert nem annyira folyékonyak. Azt annyira szereti, hogy ha ordít két kanál között akkor is megeszi. Ha meg egyáltalán nem eszik akkor addig próbálkozom fél óránként amíg eszik. Ha kell adok neki nurofent. A védőnővel meg ne foglalkozz! Ha nem tud tanácsot adni akkor még nem is volt problémás gyereke ha van egyáltalán neki. Sok sikert és ha van kedved írj priviben.
2009. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!