Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen modszerekkel lehet...

Milyen modszerekkel lehet elosegiteni hogy pl. egy harom honapos baba hamarabb felfedezze a kezeit vagy ravazetni az oldalra fordulasra?

Figyelt kérdés
Tudom ,minden baba mas,nem akarom siettetni csak kivancsi vagyok hogy letezik e ilyesmi?
2009. nov. 9. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha egy baba idegrendszere még nem érett meg egy bizonyos mozgásforma elsajátítására, azt hiába "tanítjuk" neki, úgysem fogja végrehajtani. Amikor meg már elég fejlett hozzá, akkor maga is csinálja. Én valamikor ezt tanultam fejlődéslélektanból és így is foglalkoztam a gyerekeimmel. Mindennek eljön a maga ideje, a babát hagyni kell, hogy maga jöjjön rá, mit hogyan kell csinálni, mert az idegkapcsolatok összeköttetései csak akkor lesznek megfelelőek.
2009. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen igaz, amit az első válaszoló írt. Igenis lehet segíteni, persze a segítés nem egyenlő az erőltetéssel.

A kis kezeit tedd a szeme elé, hogy észrevegye, hagyd hogy megszemlélje kicsit és aztán mozgasd lassan a szeme előtt jobbra,balra. Felváltva is lehet és együtt is a két kezet egy irányba.

Az oldalrafordulást egy lepedő vagy pléd segítségével lehet mutatni neki. Tedd rá a plédre hanyatt! A feje és a pléd szegélye között felül legyen kb. 10 cm. A pléd végeit megfogod és lassan kezded gurítani. Ha már ügyesedik, így lehet neki a hasrafordulásban is segíteni. Fontos, hogy ne te gurítsd, csak segítsd a pléddel, ha netán visszagurulna.

Az első ötlet Deákné B. Katalin: Anya taníts engem című könyvében olvasható. A második ötletet pedig minden gyógytornász alkalmazza.

2009. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem kell erőltetni. Mindennek megvan a maga ideje. Kérdezték,h nézegeti-e a kezét?Mondtam,h nem.Gondoltam már kelle,így mondtam neki,hogy ez a kezed,amit nézni kellene. :) De csak viccből. Mi 4hónaposan nézegettük de most szerelmes belé. :)

5hós

2009. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!