Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy másfél évesen...

Normális, hogy másfél évesen még mindig nincs 10 kiló?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a kislányommal a 18 hós oltáson, 9,6 kg, a hosszát nem mérték. Az orvos nem mondott semmit rá, de nekem ez akkor is kicsit kevéskének tűnik. Egyébként átlagos testalkatú. Tény, hogy egy kicsit rossz evő, de azért nem tragikus.

Volt másnak is ilyen pici babája? Nem baj, ugye? A környezetemben már 1 évesen is 11-12 kilósak a gyerekek, a kisfiam is nagyobb már 1 évesen is, mint most a kishúga.



2013. okt. 9. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Inkább azok a túlsúlyosak, akiknek 11-12 kiló a babája.

Igaz, ez függ a testmérettől is.

2013. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én lányom 12 kiló volt 15 hósan. egyik ismerősömnek is nagyon pici volt a babája, kb.2 kilóval kisebb, pedig csak pár nap van közöttük.

Egy oldalon azt olvastam, hogy egy 3 éves gyerek normál testsúlya 10 kg! na szerintem ez a kevés!

2013. okt. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam most lesz 16 hónapos, és 9,4 kg. Nem is nő mostanában a súlya. Kérdeztem az orvost, védőnőt, teljesen rendben van. 76 cm, picike, de mi is azok vagyunk. Ha az orvos nem szól akkor biztos nem kórosan sovány a lányod :) Egyébként pedig örülj hogy nem kövér, manapság borzasztóan néznek ki a tinik, fiatalok, pontosan olyan alakjuk van mint anno a 80 éves nagymamámnak volt, és ez szerintem a szülők hibája....
2013. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányom elég rossz étvágyú..a kis könyvébe 15 hónapos súly van ami 9,3kg 76cm vittem én 100 felé,de kb h.lyének néztek mindenhol,hogy nincs ennek a gyereknek semmi baja...amúgy 2 virsli és és egy falat valamiből simán elég volt neki egész napra és erre megkaptam azt,hogy ahhoz képest meg jó súlyba van..4,5 éves már az étvágya nem jobb és 16 kg

A kisebbel most voltam 15 hónapos oltáson ő fiú és olyan igazi férfias étvágya van ami kb határtalan mert rengeteget eszik....10,6kg 76cm ami meg kevésnek tűnik ahhoz a mennyiséghez amiket elfogyaszt.

2013. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gabszem ***** válasza:
Ez sokmindentöl függ. Születési súlytól , szülők magasságától stb. kislányom 1 évesen mar 13,5 kg volt, de onnantól lassabban hízott. Most 20 hos és 15 kg de magas baba is mert 98 cm. Szóval nem túlsúlyos minden baba más.
2013. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sem a Te babád nem kórósan kicsi, sem a 11-12 kg-os babák nem túlsúlyosak. Genetika, születési súly, étvágy, magasság, ez mind nagyon sokat számít. A nagyobb súlyú babák általában magasabbak is, ahogy látom. A fiam 16 hónapos, 13 kg körül van, de 83-84 cm magas is hozzá, nagy súllyal született, jó étvágyú. Szerintem ne aggódj.
2013. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a nagy lányom 2 évesen volt 10,5kg

a másik két évesen 9,5kg

mindegyik teljesen jó érték

2013. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát azért nem túlsúlyos egy 11-12kilós másfél éves baba...Lányom 1 éves státuszon 10240gramm volt...Abszolút nem kövér,de 80centi...De ismerős babája 1 évesen 9,6kiló és csak 70centi.Szerintem az átlag 1 éves 10kg körül van.De mekkora ruhákat hord a lányod?Kb hány centi lehet?De amúgy már annyit mozognak akkor,hogy azért nem híznak.Sőt ismerősnek is fogy a babája,mert neki megy már 1 évesen.Enyém meg csak ellépeget még kapaszkodva,mert inkább mászva rohan és már kb 3hónapig csak 100-200grammot hizik,utána 1 hó alatt 500grammot és utána megint nem.Mert fél évesen volt 8,5kiló és ahhoz képest utána meg már fél év alatt csak kicsit több,mint 1,5kilót hízott.
2013. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyéves státuszon 6800 gramm volt a lányom. Mi is 50 kilósak vagyunk kb. :) Most a 15. havi oltásnál volt 8200 gramm. Minden oké vele. Mindenki más.
2013. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!
2013. okt. 9. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!