Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok illetve...

Miket játszotok illetve tanítotok 9 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Szeretnék új dolgokat tanítani játszva a kicsimnek de most kicsit elakadtam. Már tologatja a játékautót , sokat mászunk fogócskázva és a felhúzható játékautója után is megy. Tapsol, integet és már határozottan nyomogatja a gombokat a zenélő játékán. Most próbálgatjuk a labdázást és a bepakolást valamibe. Ti mit tanítanátok még?
2013. okt. 9. 07:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi mást, bőven elég ennyi ebben a korban.
2013. okt. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Kislányom 8 hónapos, de én így konkréten nem állok neki semmit sem tanítani... csak játszunk sokat, ami neki tetszik, és kész - nem igazán értem egy ilyen pici babát miért kell terv szerűen tanítani??? Nagyobbik kislányom 2 éves múlt, őt sem tanítgattuk külön, okos-ügyes nagylány, folyékonyan, választékosan beszél , imádja a mesekönyveket-babákat, rajzol rengeteget , és persze fáradhatatlanul szaladgál... - nekik épp ez kell szerintem, nem az ,hogy leűljek vele mindenféle fejlesztőjátékkal....
2013. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
A 2-es válaszolóval teljesen egyetértek. A fiam 16 hónapos, azt csinál, amit akar, azt játszik, amit akar. Jön, megy, pakol, felmászik, lemászik, kutyával játszik. Amikor igénye van rá, labdázunk, lovacskázik rajtam. Nekik erre van szükségük, ezzel érzik jól magukat. Hidd el, anélkül is megtanul mindent, hogy kifejezetten tanítgatnád.
2013. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

most komolyan tanítani akarod az a gyereket

jesszus nincs neked kicsit nagy elvárásaid a gyerekkel szemben már most ????

mi lesz ha nagyobb lesz ????


énekelni ne énekeljen már???

eszem megáll ezektől.....


hagy had fedezze fel magától a képességeit nem kell tanítani megy neki magától is

sokkal jobb ha magától tanulja meg és nem te tanítod

2013. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jesszus ti egy 9 hónaposnál mit értetek tanítás alatt? Pálcával állok felette és addig nem állhat fel amíg nem csinálja? Egy gyerek úgy tanul meg valamit ha foglalkozol vele és mutatod neki. Vagyis tanítod mert magától nem fogja csinálni. Példának okáért az integetést minden nap mutattam Neki,hogy pápá és közben lóbáltam a kezem. És egy hónap múlva ha mondtam pápá akkor már ő is csinálta. Biztos leterheltem szegényt. A labdát is odagurítom aztán ha otthagyja hát Istenem akkor még nem érdekli. A normális válaszokat köszönöm szépen.
2013. okt. 9. 10:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvasd el mégegyszer a válaszokat, és látod, hogy mindenki ugyanazt írta... nem lehet hogy te voltál mégis félreérthető??? Egyébként az én kislányom is integet, pedig dodem lóbáltam a kezét, és tanítgattam... de ezek szerint te az egyszerű játékokra gondoltál tanítás címén.
2013. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Egy gyerek úgy tanul meg valamit ha foglalkozol vele és mutatod neki. Vagyis tanítod mert magától nem fogja csinálni."

Pont, hogy nem. A fiam úgy tanulta meg a dolgokat, hogy magától rájött, mit hogyan kell csinálni illetve figyelte a világot maga körül. És itt nem a pápázásról beszélek, mert az egyáltalán nem fontos. Ő ha mondod neki, hogy jó napot, kezet nyújt. De ezt nem gyakoroltuk vele minden nap, hanem látta az apjától, hogy ő így csinálja és megtanulta tőle. A gyerekek így tanulják meg a legtöbb dolgot. 3. vagyok.

2013. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a gyerek akkor tanul a legtöbbet ha utánozhat

de ehhez nem kell tanítani

pont a felfedezés izgalmát veszed el tőle .....

2013. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom tényleg félreérthető vagyok és sarkalatosabban értitek a tanítás szót. Igen egyszerű játékokra gondolok. Az igaz, hogy megmutatom neki, hogy az új kütyü amit kapott zenél de azt már Ő rakja össze, hogy ez gombnyomásra történik. A labdát is gurítom de Neki kell rájönnie, hogy az a móka ha vissza is gurítja. Nem erőltetek rá semmit akkor csinálja amikor gondolja. És igen mutatom mert ahogy írtátok rávezetés, utánzás útján tanulja meg a dolgokat.Úgy gondoltam ezzel jót csinálok, hiszen olyan gyorsan megun mindent és így új dolgokat adhatok amivel le tudja kötni magát. De nem vagyok egy makacs ember és nekem a kisfiam a legfontosabb. Ha tényleg egységes tapasztalt vélemény, hogy a fejlődése szempontjából jobb ha ennél is jobban ráhagyom a dolgokat akkor megpróbálom egy kicsit másképp. Azért 4. válaszolónak mondanám, hogy kicsit megpróbálhatna normálisabban válaszolni. Nem kell ismeretlenül leugatni az embert, a többiek is ugyanazon a véleményen vannak mint Te mégis moderáltan közölték ezt. Úgy írtál mintha azt kérdeztem volna kinek milyen szinten beszél idegennyelvet a gyereke? Nyugodtabban is el lehet mondani valakinek, hogy szerinted rosszul csinálja. Köszönöm a válaszokat, a zöld kezek mentek MINDENKINEK:-D
2013. okt. 9. 16:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Na akkor én vagyok a feketebárány, mert én nem hagyom, hogy a gyerekem azt csináljon, amit akar. Legalább is nem ilyen szinten, mint a többi. Kislányom tíz hónapos, 9 hónaposan "tanult" meg pakolászni, vagyis dobozból dobozba be. Ennek hatására megtanítottam, hogy ha már nem játszunk, akkor pakoljuk el a játékokat, és a segítségemmel mindent elrak, és csak utána van kajcsi, alvás, fürdés, stb. És nem terhelem le, mert ez neki játék.

Egyébként 9 hónaposan tudott integetni, tapsolni, mutogatni tárgyakra (kérdezte, hogy hogy mondják), ha a betanult tárgyakra rákérdeztem, hogy hol van, akkor meg tudta mutatni (ajtó, telefon, kép, lámpa, tévé, maci, kutyánk, cipő, stb). És igen, mi megtanítottuk "énekelni", ha kérjük, hogy énekeljen, akkor ááázik egyet magas hangon. Kiölti a nyelvét, ha kérjük, pofákat vág, ha mondjuk hogy fancsali. Tudott kutyát, autót, majmot utánozni, most tanulja a repülő hangját és a petárdázáskor mondja, hogy bum bum.

Mindezt önszántából tanulta meg, meg azért mert én nem csak hagyom, hogy azt csinálja amit akar, hanem foglalkozom vele, folyamatosan dumálok hozzá, játszunk.

Iszonyúan le van ám terhelve szegény....

2013. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!