Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok illetve...

Miket játszotok illetve tanítotok 9 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Szeretnék új dolgokat tanítani játszva a kicsimnek de most kicsit elakadtam. Már tologatja a játékautót , sokat mászunk fogócskázva és a felhúzható játékautója után is megy. Tapsol, integet és már határozottan nyomogatja a gombokat a zenélő játékán. Most próbálgatjuk a labdázást és a bepakolást valamibe. Ti mit tanítanátok még?
2013. okt. 9. 07:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3-as és 7-es válaszoló vagyok. Az, hogy nem tanítom be a gyereket majmot utánozni, nem azt jelenti, hogy nem foglalkozom a gyerekkel. Annyit jelent, hogy hagyom szépen fejlődni a saját ütemében, ha nem igényli nem erőltetem rá magam és istenem, hát lehet, hogy nem énekel (sosem volt ez a célom), de minden tárgyról tudja, hogy micsoda, bármit megtalál és odahoz ha kérem, boldog, kiegyensúlyozott, a saját korának megfelelő érettségi fokon álló kisgyerek, egész napos foglalkozások, tanítások nélkül is. Nem vitázni akarok, de kikérem magamnak, hogy azt sugallod az írásoddal, hogy mi akik hagyjuk a gyereket magában IS felfedezni, fejlődni nem foglalkozunk a gyerekünkkel.
2013. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérd ki nyugodtan. Nem ezt sugalltam, nyilván én is hagyom magában játszani, de nem hagyok rá mindent, hogy majd saját maga megtanulja. Amit egyedül akar kitapasztalni (pl pakolászás, formák, színek, állatok, anyagok, stb) azt hagyom, ésszel persze, mert pl azt nem szeretném, hogy megtapasztalja, milyen forró a sütő, vagy milyen amikor megrázza az áram, leesik a kanapéról, vagy összetör valamit és utána belenyúl.

És szerintem igen is kell tanítgatni, mert sikerélménye van, ha meg tud valami olyat csinálni, amit a felnőttek és látja, hogy ez mennyire tetszik Anyának és Apának. Persze nem bohócot meg cirkuszi majmot kell belőle nevelni, és valóban nem fontos tudnia, milyen hangot ad a majom. De ez egy játék neki, hogy utánozni tudja a repülőt és fejlődik is a kis értelme, mert ha legközelebb hall egy repülőt elzúgni a feje felett akkor tudni fogja, hogy mi az. Ez egy kommunikációs lépcsőfok. Pont olyan, mint a jelbeszéd, ami csodálatos, hiszen egy tíz hónapos baba, aki jelbeszéddel tud "beszélgetni", ki tud fejezni olyan dolgokat, amit egy másik baba csak jóval később tud csak elmondani.

A tanítgatás, amiről a kérdező is beszélt azt jelenti, hogy kommunikálni tanítod a gyereked nem pedig betanítod, mint egy kutyát, hiszen ezeket ő később használni fogja, nem csak parancsszóra trükközni, mint egy uszkár. Az énekléssel kapcsolatban pedig annyit, hogy ez ugyanolyan kommunikációs eszköz, mint az integetés, tapsolás, táncikálás, hangutánzás, stb. Az enyém pont ma "közölte" velem, hogy zenét akar hallgatni úgy, hogy mutatott a tévé felé, elkezdett ringani hozzá ááázni és nézett rám nagy szemekkel. Kétszer is megismételte és mikor bekapcsoltam neki a zenét olyan boldog volt, hogy le se lehet írni. És nem (csak) azért mert ment a zene, hanem mert meg tudta magát értetni velem és ez neki sikerélmény.

2013. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nézd, tőlem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de nekem igenis betanításnak tűnik az, amit Te csinálsz. Érdekes, hogy amiket leírtál és fontos, a fiam mindet meg tudta/tudja csinálni (jó, majomhangot valóban nem utánzott soha), anélkül, hogy ezeket napi szinten gyakoroltattuk volna vele. Beszélünk hozzá, figyeli amit csinálunk, megmutatunk neki dolgokat (de nem gyakoroltatjuk), de közben azt csinál amit akar (nyilván nem a veszélyes dolgokat). Nem kellene így nyilatkoznod azokról, akik szabadabban nevelik a gyereküket, mert a Tiéd semmivel nem tud többet a nagy tanítás ellenére sem. Magam részéről ezt a vitát lezárom, legyen szép napod.
2013. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogyan nyilatkoztam más gyerekéről. Nem azt mondom, hogy az én gyerekem sokkal ügyesebb, okosabb, mint a másiké, hanem azt, hogy szerintem fontos, hogy tanítgassuk a gyereket, hogy megfelelően tudjon kommunikálni, és ha akar valamit mondja el, ne pedig a földhöz csapkodva magát örjöngjön, mert a szülei nem értik, hogy mit akar. Most ezt csak úgy mondom példának, akinek nem inge, ne vegye magára.

De hagyjuk is, mert nem jutunk egyről a kettőre. A lényeg, hogy a kérdező maga döntse el, hogyan akar foglalkozni a babájával. Előttem mondtátok, hogy nem kell tanítani semmire, majd jön magától, én mondtam, hogy szerintem fontos a tanítgatás. Bocs, hogy nem ugyanaz a véleményem, mint a többségnek.

2013. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Még annyit arról, hogy az én babám semmivel sem tud többet, mint a másiké. Megkértem a kedves válaszolókat, hogy tippeljék meg azok alapján, hogy miket tud a babám, hogy hány hónapos. Mindenki, kivétel nélkül egy éves körülire tippelte, pedig akkor volt 8,5 hónapos. Szóval messzemenőleg felülmúlja az átlagot. Vita lezárva.
2013. okt. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Rendben, csodagyereked van. Vita lezárva.
2013. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!