Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt valaki így az újszülöttel?

Járt valaki így az újszülöttel?

Figyelt kérdés

Járt valaki úgy, hogy az uh-on pl. kislanyt mondtak nekik végig, megvették a ruhákat, aminek kb a fele igazán lányos, lányos lett a babaszoba. Bementek a kórházba a rózsaszín ruhákkal, aztán szülés után felkiálltot az orvos, hogy: kisfiú! :D ( ja és csak lánynevet választottak, mert az orvos biztos volt benne)

Menyire pontosan tudják megmondani? Ismertek olyat, akinél elnézzték?



2013. máj. 14. 16:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnél elnézték, és még 2 nappal a szülés előtt is lányt mondtak. De fiú lett. Mi is rózsaszín ruhát vettük ajándékba...
2013. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 18.héten mondták 100%-ra h kislány aztán minden uh-n biztosítottak róla. Kislány is lett :)

Sógornőm mesélte h a szobatársa viszont így járt. Végig lányt mondtak 100%ra és kisfiú lett... Nem tudom mennyire bamba lehet az orvos aki nem veszi észre. Ha meg nem biztos a dolgába miért mondja tutira. Én nagyon kiakadtam volna ha fiú lesz úgy h végig lányt mondanak. nem mintha nem örültem volna szerettem is volna ugyanúgy de az orvosra tuti megharagszom h bolonddá tett. Ha nem biztos benne akkor mondja azt. És ennyi :)

2013. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Bátyámék pontosan így jártak, bár az itteni kórházban kötelező két nevet bediktálni, legalább ezzel nem volt gond! :) Hát a ruha kérdés meg ..... Szerencsére (nyilván az a bizonyos hatodik érzék) a nagyobbacska ruhákról megőrizték a blokkokat, nem szedték le a cédulákat (62-68), úgyhogy rohantunk a bababoltba, és minden cécó nélkül kicserélték fiúruhákra. :)
2013. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de az 22 éve volt! :) Lánynak látták és fiú lett. 2 fiú után a 3.
2013. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nálunk is lány és fiúnevet is be kell diktálni. Pont vajúdás alatt kérdezték, és mivel kromoszómavizsgálat volt, 1000%-ra tudtam, hogy lány. De addig nem hagyott békén a szülésznő, amíg fiúnevet is nem mondtam, nem érdekelte, hogy volt vizsgálat...
2013. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez régebben volt így sokszor, egy ismerősöm is mesélte, hogy kb. minden UH-on más nemű volt a pici :))
2013. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganöm mindhárom fiát lánynak mondták.

Orvosom azt mondta: ha fiút mondanak fiú lesz, ha lányt mondanak, vagy fiú vagy lány :)

Nekem is lányt mondott, majd kiderül :)

2013. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtátok! :)

Az is durva lehet, ha kékre festik a szobát, autós mintákkal és utána viszikhaza a kislányukat :D gondolom ilyenkor senki nem ér rá újrameszelni :) ettől azért félek, de az unisex dolgok meg nem nagyon tetszenek....főleg az unisex szobáról nincs semmi elképzelésem.....

Azért még várom a válaszokat :)

2013. máj. 14. 16:55
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Mikor szültem volt egy kislány akit végig fiunak mondtak,igy a kórházba is fius cuccokat vittek be,igy kékben volt szegényke:))

Én amugy unisex rucikat vettem a fiaimnak,meg a szoba se kimondott fius.Nem is szeretem ha csak barnába meg kékbe öltöztetnek egy kisfiut.(nálunk is fiu és lánynevet is kellett bediktálni.)

2013. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%
Ilyen manapság már nagyon ritka de persze biztos előfordul még. 4D-s uh-on még a laikus szülő is látja mi is van a lába között ha megmutatja a baba. Nagyon hozzá nem értő lehet az az orvos aki igy benézi.... Még jó hogyha csak ennyi néz el mert ezekután ha ezt nem tudja megállapítani akkor egy rendellenességet sem venne észre valószinüleg.
2013. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!