Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért is baj ha pihenek,...

Miért is baj ha pihenek, amikor a babám alszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hós

Nagyon eleven kishapsi.Ha ébren van megnem áll. 4 Lépést már megtett,de kézenfogva nagyon ügyesen sétál

Nos..amikor ő alszik ( délelőtt-délután ) ,én is lefekszem pihenni,olvasni,néha be is szundítok

Namost..anyósom szerint ez így nemjó..nekem ekkor kellene haladnom a házimunkával..stb.stb

Hiába mondom neki hogy én akkor is tudok mosogatni.stb amikor a fiam ébren van.Ha mosok akkor ott van mellettem." Válogatja" a ruhákat,ha teregetek akkor a csipesszel játszik.porszívózásnál is ott ül és lesi..ha főzök akkor utánoz..szóval nem hátráltat..Sőt.

De ..anyóspajtás jobban tudja..akárhányszor átjön..mert ugye mindig akkor esik be mikor gyerek alszik,én is fekszek..akkor rákérdez: na és mit csináltál ma ?? Miért nem most csinálod ezt-azt

Kérdem én : nem pihenhetek ? ÚGy hogy nem szalad a ház se ? Más is így jár ??

Gondolom nem vagyok az egyedüli aki ilyenkor kicsit ledől-leül...vagy igen ???


2013. okt. 11. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor is jogod lenne a pihenéshez, ha éppen ott a mosnivaló, vagy a mosogatnivaló. Így meg főleg. Anyósodtól ez a tipikus "ha van sapka azért, ha nincs azért" esete. Nem tud mibe belekötni, hát ezzel piszkál. Szólj be neki, aztán had fortyogjon.
2013. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2 fiam van,most alszanak,be kéne tegyek egy mosást és a WC-t ki kéne pucoljam,de itt ülök a gép előtt és netezek...:)

Valamikor nekünk is fel kell töltődni,hogy ne legyünk zombik:D

Amúgy meg jól csinálod szerintem,hogy akkor csinálod a dolgaid mikor ébren van fiad,mert így megszokja,hogy van más is,nem ő a központ.Nekem nagyobb fiam 3 éves és teljesen jól eljátszik már míg főzök,takarítok.

Szóval szerintem ne foglalkozz vele...az meg nem igazán szép,hogy a pihenő időben mennek át,és még ki is osztanak....

2013. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Huh. Hát nekem már az meredek lenne, ha anyós betoppanna, vagy bárki. Szerencsére ilyen nálunk fel sem merül.


Egyébként most pont ebben a dilemmában vagyok, mert most még eszegetem az ebédet, de utána választanom kell a ledőlés és a házimunka között, ill. beígértem a nagylányomnak egy sütit uzsira. Hm. most mindhárman fekszenek, két kicsi már alszik, én meg hulla vagyok...

2013. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én reggel kitakaritok,két naponta főzök.Kicsinek van ilyen játszó sarka,ott kupi van :) na most anyósom a szomszédom,,naponta kétszer átjön.Csakhogy én kilesek a kukucskán es valamikor nem engedem be,ez általában olyankor van mikor a kicsi alszik.De amúgy nekem is megszolta,főleg az elején,pedig a kicsi régen nagyon rossz alvó volt.Volt olyan ejjelunk hogy 3órát aludtam.Most már nem mondom meg az anyosnak hogy pihenek ha beengedem
2013. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a fiam, déltől kb. fél 4-ig szokott aludni. Ilyenkor én is netezek, tévézek, pihenek. Vasalni szoktam még ilyenkor, de csak azért, mert azt nem szeretem, ha vasalás közben körülöttem van a fiam, félek, hogy magára rántja. Minden mást mellette végzek el, elejétől úgy szoktattam, hogy mindent meg lehet mellette csinálni. Ne foglalkozz anyósoddal, nincs igaza.
2013. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném be az anyóst. Törődjön a saját dolgával!
2013. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka dráááága.. nem szólt előre hogy jön! Ha tudom, hogy zavarja, megcsináltam volna délelőtt, mikor a gyerek ébren van!

Most viszont pihenek, tessék itt a seprű, ha nem tetszik meg lehet csinálni, vagy el is lehet menni.

2013. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam pihengetni,amikor a kislányom (15 hónapos) alszik.Ne foglalkozz anyóssal :)
2013. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Legszivesebben én sem nyitnám ki az ajtót,de látja hogy a kocsi az udvarban,vagy a babakocsi a verandán,akkor már jön.Főúton lakunk,szóval ha bárhová megy az elektromos biciklijével elmegy előttünk..

Ha meg nemvennék tudomást a csengőről akkor a gyereket jól felébresztené,addig nyomná.

Mondtam már neki hogy inkább 5-6 közt jöjjön,de persze akkor nem tud..mondom akkor dél körül..akkor meg megy vmi sorozat a tv2 őn neki

2013. okt. 11. 14:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném be. Kimész, megmondod hogy alszik a gyerek, most nem érsz rá, jöjjön máskor. Ezt párszor eljátsszátok, többet nem fog betoppanni váratlanul.


Én is pihenni szoktam, amikor a lányom alszik. Direkt vele együtt csinálom a házimunkát, mindenbe bevonom amibe lehet.

2013. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!