Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alakult ki az, hogy a...

Miért alakult ki az, hogy a babámmal minden másnap kínlódás az etetés? Minden ötlet és tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó (tápszeres baba,pár nap múlva 6 hós),hogy egyik nap gyönyörűen eszik, mennnyiségre is elegednő, és minden rendben van. Másik nap pedig egyszerűen nem fogadja el a tápszert, köpi ki ami a szájába kerül. Ha végre sikrel megetetnem, akkor legtöbbször már 5-6 óra telik el két étkezés között, és így nap végére az összesítés alapján kevés amit megeszik. (Alkalmanként is keveset eszik egyébként, amikor már végre elfogadja a tápszert,nem eszik meg annyit mint egy normál napon).


Hetek óta ez van, és SZÓ SZERINT MINDEN MÁSODIK NAP a "rosz nap". Én ilyenről még sosem hallottam.


Azért probléma ez, mert a hízása sem elég,volt itt a védőnő, aki azt mondta hogy túl keveset hízott az utolsó mérlegeléshez képest, és hoGY nagyon figyeljek oda az etetésre,és próbáljam rendesen etetni...Háááát,köszi.

Próbálja meg ő, mert nekem csak köpi kifelé a roszabb napokon.


Egyébként, már 5 hós kortól elkezdtük a kóstoltatást is,de most azt is mondta a védőnő, hogy azt most hagyjuk egy kicsit, mert inkább a tápszerből egye meg a rendes mennyiséget, és gyarapodjon szépen,aztán ha ez megvan akkor kezdjük újra az egyéb ételekkel, mert azokból így az elején még úgysem eszik kellő mennyiséget,és mégkevésbé fog akkor gyarapodni.


Tanácstalan vagyok. Mi a megoldás?


2009. nov. 10. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:
A fiammal voltunk hasonlóképp,bár ő tápszert ette,5 hós korától kezdtem a hozzátáplálást és eleinte semmi gond nem volt de aztán 2-3 naponta volt az hogy kiköpte az ételt, hisztizett, alig evett és ez nagyon sokáig igy volt,sőt még most is van hogy az evéssel gondok vannak pedig már felnőtt ételeket fogyaszt.Javasolni nagyon mit nem tudok, türelem, bár az nekem nem mindig sikerült.
2009. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!