Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjek neki a saját...

Hogyan kezdjek neki a saját ágyba szoktatásnak?

Figyelt kérdés
1 éves múlt kislányom, és szeretnénk lassan saját leesésgátlós heverőjére átszoktatni, de nem igazán tudom, hogy kellene elkezdeni. Eddig velünk aludt a franciaágyon, de már kezd kényelmetlen lenni mindenkinek, pedig szerettünk így aludni. Helyhiány miatt nem tudjuk az ágyát a miénkhez tolni :( Légyszi segítsetek hogy csináljam?
2013. okt. 12. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Mi a francért kellett oda szoktatni??

Sose fogom ezt megérteni!!

2013. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Mi a francért kell bunkónak lenni?

Sosem fogom megérteni!

2013. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Első: Én sem tudom elképzelni, hogy egy újszülöttet, aki háromnegyed évig a hasamban volt hazahozunk,leteszem a számára bazi nagy gyerekágyba egyedül és otthagyom a sötétben. Ha nem tudod megérteni, sajnállak.


Kérdező: szerintem tedd be az ágyába, maradj mellette kicsit, majd gyere ki. Sok Supernanny részben vannak altatási problémák, youtube-on teljes részeket is találsz, ott bemutatják, hogy érdemes kezdeni. Sok sikert nektek!

2013. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon sokan alszanak együtt a gyerekkel, és mindenkinek megvan rá az oka! Nekünk is megvolt. De akkor átfogalmazom a kérdésemet. Csak olyan anyukák válaszát várom, akik együtt aludtak a kicsivel.

És kedves első, attól, hogy te nem értesz egyet azzal amit más csinál, még nem feltétlenül kell leszólni és támadólag fellépni.

2013. okt. 12. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Hiba volt odaszoktatni.Ha nem tetted volna, akkor is átjárt volna ovis korában néha,és ez meg is engedhető néhányszor.

De akkor már tudná, hogy hol a helye,és nem kéne most harcolnod az ellen, amit Te magad vezettél be, mint "normális" szituáció.

2013. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
én is azt gondolom,hogy egy kicsit elszúrtad ezt a részét.tényleg megértem,ha nem akartátok valamiért különszobába rakni.de attól még alhatott volna külön ágyba,esetleg oda húzva a tietekhez. de így hogy 1 éves koráig veletek aludt..-háát nagyon nehéz lesz átszoktatni ebben a korban
2013. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most már mindenki magánvéleményét ismerjük a kérdésben, de tanácsot nem adtak, csak kritizálják a hozzáállásotokat és véleményeteket. Tényleg alacsony szinten van ma manapság az ÉRTŐ OLVASÁS!


Egy jó tanács:

"A saját ágyba szoktatást érdemes talán azzal kezdeni, hogy a napközbeni alváshoz beteszi a kicsit a saját kis ágyába. Valahogy a kis fejében tudatosítani kell, hogy az az Ő ágya és az alvásra való. Ha ez nagyon nem működik, akkor esténként, amikor elaludt, próbálják meg áthelyezni a saját ágyikójába. Tegyen mellé valami kis anyagot, ami az Ön illatát hordozza vagy olyan kis tárgyat, ami biztonságot nyújt a kicsinek. Ha megoldható, a kicsi ágya legyen szorosan az Önöké mellett."


Forrás: [link]

2013. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
egy 1 évesnek nem lesz könnyű megmagyarázni-hogy mostantól itt alszol és kész. én is talán a napközbeni alvásnál kezdeném a szoktatást. aztán 1-2 nap múlva beraknám este is a saját ágyába-ott összebújnék vele,esetleg addig feküdj mellette amig el nem alszik.
2013. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat, és persze mindenki véleményét. Az ágya így is a mi szobánkban van, tehát nem külön szobába, csak külön ágyba szoktatásról van szó. Most sikerült hosszas altatás után elaludnia a saját ágyában (mellette feküdtem addig amíg el nem aludt) remélem az altatások hossza idővel csökkenni fog. Érdemes beledobni a mélyvízbe és éjszakára is ott tegyem le vagy várjak míg napközben ez lesz neki a természetes?
2013. okt. 12. 13:51
 10/13 anonim ***** válasza:

12:14-es vagyok

Én is azt javasolnám, -ha már így alakult-, hogy a napközbeni altatást kezd a saját ágyában.Közben duruzsold, hogy milyen szép, és biztonságos kis saját birodalma van.Sokkal jobb mint a Te/ti hálótok, és ha Neked ilyen lehetne....vagy ilyesmi.

Este, ha a felnőtt ágyban aludt el, vidd át, és egy "anya szagú" valami..pizsi,póló is segíthet amit ölelgethet. A cumit alváshoz még szakemberek sem javasolják.Lehet,hogy ezt sokszor le kell játszanod, de egyikőtöknek sincs más választása. Ha sír, kicsit hagyni kell, de 10 percnél nem tovább!Viszont ne ugorj az első nyikkanásra.

Sok sikert!

2013. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!