Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarja a kanalazgatást?

Miért nem akarja a kanalazgatást?

Figyelt kérdés
Kislányom most 4,5 hónapos tápszeres baba.1 hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással nem utasította vissza,volt olyan hogy egy étkezésra megevett 80gr majd egy óra múlva ivott még 100ml tápszert,igy elég volt neki.A héten nem igazán akarta enni a megszokott gyümiket sem alig nyitotta ki a száját,amúgy nem köpte ki csak pár kanál után sírni kezdett.Nem tudom mi lehet az oka.Kicsit szörcsög az orra és köhög kicsit.Az is a gondom hogy nem igazán nyitja nagyra a száját,van amikor szívná a kanalat mint a cumit.Tanácsot tudtok adni?
2013. okt. 12. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyümölcösk elég megterhelöek a gyomornak. 4,5 hósan még nagyon kicsi, lehet jobb lenne ha pár kanál répát próbálnál neki, az nem marja a gyomrát.
2013. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet az eldugult orr miatt van. Vagy érzékeny az ínye és hozzáér a kanál.


Ha nem, próbálj neki pl répát adni, de ne pürét, hanem kézbe fogható darabot, hadd csócsálja, hátha van kedve.

2013. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem tuti azért van mert nem érzi magát jól!Ha eddig szépen evett és most ezt össze tudod kötni a köhögéssel,szörcsögéssel,akkor tuti ez a baj.

Nekem igaz anyatejesek a fiaim,de ha betegek voltak mindig kevesebbet ettek és többet szopiztak!

Persze,jó ha megpróbálod a répát,ártani nem ártasz vele, és csepegtess bele C vitamint, mert az már 4 hónapos kortól adható,de ha pár kanál után nem kér,akkor adj neki tápszert szerintem míg meggyógyul!

Ha jól lesz,biztos szívesen elfogadja majd megint az ételt!

De ne állj le vele,hogy ne szokjon el tőle!

2013. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!