Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kell hogy napi...

Mennyi ideig kell hogy napi fél liter tej alapú kaját "egyen-ingyon" a kicsi? Most 8 hónapos a fiam, már nem cicizik, sinlac-ot adok neki, de szeretném már elhagyni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem törvényszerű!Már lehagyhatod nyugodtan!A tejfehérjét mással is beviheted a szervezetébe!
2009. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A tejre még egy felnőttnek is szüksége van.Az enyémeknek már ebben a korban régen adtam tejet a tápszerek helyett.Az újonnan divatos ajánlásokat nem tartottam be,én is kaptam tejet,már 2-3 hónaposan ( meg a kortársaim is)és mind egészségesek vagyunk,a gyerekeim is.
2009. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg egy éves korig javasolják. Miért szeretnéd elhagyni a Sinlacot? Nem ízlik a babádnak? Más tejes dolgokat szereti? Az én lányom imádja a kakaót, úgy 2,5 deci tejbe szoktam tenni 1 mokkáskanál nesquicket, amitől max rózsaszínes lesz. Ezt szereti a legjobban, de megissza a sima tejet is, amit mi iszunk. Nincs allergiája, erről előtte meggyőződtünk, orvos sem ellenezte.
2009. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem még ne hagyd el, kislányom 13 hónapos, de még mindig reggel-este tápszert, vagy babatejet kap, én úgy tudom 2 éves korig javasolt. De én úgy emlékszem még az oviban, sőt még általános 1-4 osztályában is a reggeli mindig valamilyen tejalapú ital volt, max 1-2x kaptunk egy héten teát.


8 hónaposan még korai elhagynod a tejalapú étkezést.


13 hós kislány anyukája

2009. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korig.

a sinlac nem tejalapú, adj neki tápszert, ha már nem szopik.

ezen kívül:tejpép, túró, joghurt...

2009. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A sinlac nem tejalapú, az csak rizs és szentjános-kenyérmag alapú étrendkiegészítő. A tejalapú étkezés fontos a babáknak, ezért tápszert,túrót,joghurtot,sajtot is adhatsz már neki. Nálunk ugyanez a probléma volt, nem cicizett és elment a tejem, azóta reggel és este tápszert kap,néha tejpépet és az előbb felsoroltakat. Én dokival is egyeztettem.
2009. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kisfiam miután már nem akart cicizni, az orvos írta fel a sinlac-ot. Tápszert nem kaptunk, így szeretnék adni neki valami tej alapú folyadékot, de nem tudom mit? Túrót, joghurtot eszik, de azzal sem vagyok tisztában, hogy hetente milyen mennyiségben ehet. Aki már adott a babájának tejet, az a babatejre gondolt, vagy a hagyományos pasztőrözöttre? Köszi mégegyszer.
2009. nov. 11. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!