Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogmosást mikortól kezdtétek...

A fogmosást mikortól kezdtétek gyerekeiteknél? Engedte?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányunk, 7 hónapos kora óta próbálkozok a fogmosással, de nem mindíg engedi a Drágaságom. Alsófogakat még meg is engedi mosni, de mikor felül akarom akkor összeszorítja a száját. Fog változni, ugye?

2013. okt. 13. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi kb. 10 hónapos kora óta mossuk a fogait reggel és este is. Nekünk is van, hogy összezárja a száját, szerintem ezt is meg kell tanulnia, mint minden mást eddig is, a mászást a járást az evést.... Ne aggódj, majd belejön. Esetleg próbáld meg a felső fogacskáit úgy megmosni, hogy amikor az alsókkal végeztél egyből megfordítod a szájában a fogkefét. Mi nem használunk fogkrémet sem, a védőnő is azt mondta felesleges, mert csak kajának hinné....
2013. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor kijött az első két foga. Egyszerre jöttek. Imádja a fogmosást egyenlőre, de ez változni fog. Én a rossmanban vettem természetes fogkrémet, amit nyugodtan lenyelhet. Szerintem ezért hagyja. Szépen hátradönti a fejét és közben próbálja rágcsálni a fogkefét. Milyen fogkrémet használtok?

13 hónapos fiú

2013. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nenedent, fogkrémet használunk, de nem mindig, mert nem igazán szereti.Olyankor még jobban tiltakozik. :-(
2013. okt. 13. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hós, most kapott fogkefét. nem erőltetem,csak rágcsálja,pont a fogán húzogatja,aztán próbálom én amíg engedi.
2013. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem használok fogkefét. Gézlappal törlöm ki a száját meg pucolom a fogacskáit. Fogkeféztem, dm-ben vettem, többet is, mindegyiktől vérzett az ínye, pedig nem sikáltam neki izomerőből, éphogy hozzáértem. Szóval a védőnő ajánlatára mi még gézlapozunk. :) 10 hónapos
2013. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már az első fog kibújása előtt kapott tanulófogkefét, hogy szokja a dolgot, és az első fog kibújásától kezdve mosom a fogait, így hozzá van szokva, része a napi rutinnak, ezért nem tiltakozik ellene.

Ezzel te már elkéstél, így nehezebb lesz. De nem szabad annyiban hagyni, rengeteg kirohadt fogú ovist látni manapság, aminek részben a fogmosás túl késői elkezdése az oka. Próbálj közben bohóckodni neki, lefoglalni, nevettetni, hogy nyitva legyen a szája, előbb-utóbb biztos megszokja.

2013. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!