Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babátok hogy...

Másfél éves babátok hogy viseli a fogmosást?

Figyelt kérdés
Nekünk nagyon nehezen megy.Az első fogacskák kijövetele óta próbáljuk szokatni a dologhoz!Eleinte hagyta semmi gond nem volt vele de pár hete nem tudom neki megmosni.Összeszorítja a száját aztán meg üvölt ha mégis sikerül megmosni.Magának nem akraja bár még pici is hozzá csak a fogkrémet szopogatja le róla.Néha muszáj erőszakosnak lennem mert látszik hogy már lepedékes a kis foga.Ha tudtok írjatok hogy nálatok hogy megy a dolog és ha ilyen gond volt hogy oldottátok meg!
2012. febr. 24. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:

első 2 fogától mosom. 3 éves, és imád fogat mosni.Sosem volt vele gond. Már próbálkozik egyedül is.

Vegyél neki aranyos fogkefét, hátha megtetszik neki. Vagy válasszon ő.

2012. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom. én vettem egy újra húzhatósat azt használom egyenlőre fogkrémnélkül.fürds közben mosunk fogat. úgy kezdem, hogy amennyire hagyja csak egy kicsit megdörgölöm, közben mondom neki, hogy jaj de szép fogacskád van mutasd meg, azt a legújabbat is mutasd meg, meg agyon dícsérem, hogy milyen ügyes vagy. ha ez megvan, akkor a kezébe adom a szilikonos tanúlófogkeféjét (már ő kéri)és közben én is megmosom a fogam addig, ő pedig utánoz, és nagyokat nevet amikor kiköpöm a vizet. és soha nem erőltetem neki, persze volt hogy megmostam akkor is ha nem akarta, de nem annyira vadul. félek én is, hogy nem eléggé lesz így tiszta, de attól meg még jobban félek, hogy ha erőltetem akkor meg utálni fogja a fogmosást. ha látod, hogy lepedékes neki, akkor adj a kezébe egy fél almát had harapja és az leszedi az összes piszkot a fogáról.
2012. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is fürdés közben mosunk fogat. Megmossuk a baba fogát, aztán ő megmossa az enyémet és utána megmossa ő is a sajátját. 17hós, az első 2fog megjelenésétől kezdve mosom a fogát. Van már fogkeféje is, de az enyémmel mossa a sajátját (vagyis az már az övé :) )

Nem volt sosem gond ebből. Fogkrém nélkül mosunk fogat

2012. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az enyém is másfél és imádja. 1 évesen jött ki az elsö neki, azóta mossuk, de mindig megmososm elöször én majd ö megkapja és míg én megmosom az enyémet addig ö rágcsálhatja a fogkevét és ezt imádja, jót tesz az inyének. de elöször én sikálom meg az övét.
2012. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=kq4VLAOQyv0


Ezt mutasd meg neki (Tv maci videói), itt van több fogmosós jelenet, az én 18 hós kislányom imádja. Amikor fogmosás jön, kérdezem tőle, hogy a Tv maci hogy mos fogat? És már mutatja is. :-) Nekünk nagyon jól bevált, de tök jó ötlet a fürdés közbeni fogmosás is.

2012. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 18 hónaposom sem engedi, hogy megmossuk a fogát, összeszorítja a száját, hiába próbálkoztunk már sok mindennel, semmi hatása:(
2012. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia,nálunk a nagytesónak elektromos fogkeféje van,a kicsinek is kellett venni,azzal mossa saját magának.Persze én is átdörzsölöm neki utána.20 hónaposak vagyunk.
2012. febr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17honapos a lanyom, de nem szereti ha a fogat mossuk. Hol engedi, hol nem. Ez a TV macis fogmosast kifogjuk probalni.
2012. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!