Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fogékony az önállósára. Baj?

Nem fogékony az önállósára. Baj?

Figyelt kérdés
rengeteget olvasok a gyerekekröl lehet ez is a baj.közben fórumokon is olvasok kinek milyen a gyermeke.ma olvastam+kép hogy 15 hósan önállóan eszik egy kisgyerek.és elgondolkoztam hogy lehet én csinálom rosszul.a fiam 18 hós nem eszik őnálloan ha odaadom az ételt hogy egye akkor addig tömi a szájába amig nem tud rágni és kiköpi az egészet.nem akarja megfogni a poharat vagy a csörös poharat hogy igyon.a bilit görgeti látom rajta hogy azt sem tudja mit kezdjen vele hiaba mutatom.lehet en varok sokat el töle.
2013. okt. 13. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Te:) Nem kell egy 18 hónaposnak önállóan enni,sem biliznie,sem innia.Persze vannak gyerekek akik csinálják,de ez nem gond,hogy te gyermeked nem teszi:)Van még ideje.
2013. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jajj ne már.

Nekem is van olyan ismerősöm akinek a fia simán 8 hónaposan ivott egyedül cumisüvegből..de nekem a lányomnak bőven majdnem 2 éves korág fogtam a csőrös poharat, mert nem volt hajlandó egyedül.Kb 2 éves koráig kanalaznom is kellett vele, aztán egyszer csak kikapta a kezemből a kanalat, és azóta önállóan eszik.Bilizni szinte pont 2,5 évesen kezdett el..addig gyakorlatilag törölgettem róla a port, mert még hozzányúlni sem volt hajlandó.Apja néha ráült..hát mondanom se kell hogy dőltünk a röhögéstől.. :)

Ennyi..ne siettesd a dolgokat..jönnek azok maguktól ha a gyerek úgy dönt..

Pont most fog szülni fél éven belül egy rokonom..szépen elmondta mit tervez a gyerekkel..nekem csak annyi hozzászólni valóm volt, hogy "aztán az senkit nem érdekel hogy te mit akarsz"!! Csak nézett nagyokat..de hát ez így van.. :)

2013. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!