Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti már az első kisfogát is...

Ti már az első kisfogát is ápoljátok a babának?

Figyelt kérdés
Most jött ki és nem tudom h most vegyek neki fogkefét v valamit.
2013. okt. 13. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak kint van kettő 3 hete, én még nem mosom neki.
2013. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem.5 foga van,még nem ápolom neki.
2013. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én mind a 2 gyerekemnek az 1. fogait is mostam már.Egyrészt a higénia miatt, meg így szokják.Lányom már 2,5 éves, és soha nem volt még eddig "nem akarom" fogmosás.A nap része..olyan mint az evés, vagy az alvás.
2013. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek és nekem is genetikailag nagyon ócska fogaink vannak hiába próbálunk rájuk vigyázni, így a gyereknél is nagy hangsúlyt fektetünk erre. Sok féle fogápolási termék van a babáknak. Mi már akkor vettünk neki puha műanyag "fogkefét" mikor még csak elkezdett jönni az első foga és az ínyét kicsit megmostuk vele, utána pedig természetesen már az első fogat is megmostuk. Eleinte nem is kell fogkrém lehet csak simán kicsit megmosni. Valamint fogmosás után már nem volt kakaózás, teázás stb.
2013. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen, a legelső kibújt fogacskától kezdve ápoljuk a fogakat.Eleinte csak nedves textilpelenkával töröltük át, aztán van az az ujjra húzhatós, illetve első fogkeféket is lehet kapni.Meg fogkrémet is lehet használni, ami nekik való,de ha fogkrém nélkül csak simán vizesen dörgölitek át a fogat/kat az is jó.Szerintem is kell egyrészt a higiénia része, másrészt megszokja a pici és a napi rutin része lesz a későbbiek folyamán.
2013. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell ápolni, de még bőven elég, ha az ujjadra tekersz gézt és azzal áttörlöd sima vízzel. A fogorvos szerint ez elég alapos, mikor már 1 éves volt a fiam 12 foggal, akkor is ezt a módszert ajánlotta. Fogkefét (a gyerekorvosunk szerint) akkor érdemes elkezdeni használni, ha már 3-4 fog egymás mellett teljesen kinőtt. Persze az is fontos, hogy a baba hozzászokjon, hogy a szájában matatsz, így később ez nem lesz gond, mivel ha az esti rutin része, nem fog ellenkezni később. Szóval nyugodtan adhatsz a kezébe fogkefét, had rágcsálja. :) Fogkrémet akkor kezdj el használni, ha megtanulja kiköpni, mert akármennyire van babáknak való, ami "lenyelhető", az mégsem a pocakba való. Ha mindenképp szeretnél, akkor is minimális mennyiséget, épp hogy "megmutasd" a fogkefének, hiszen nekik még nem kell, hogy tele legyen a szája fogkrémmel. A legkisebb csemetém 1 éves lett nemrég (8 foga van), ő látta, hogy mossuk a fogunk, így most ő is boldogan sikál, a bátyja mutatta neki hogy csinálja, ő meg utánozza. :)
2013. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, már az első fogaikat is áttöröltem napi 1x nedves gézlappal.
2013. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 hós, épp most vettem neki fogkefét. még nem volt 5 hós,mikor kijött az első két foga,de csak most akkorák,hogy érdemes őket mosni :)
2013. okt. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, főleg azért hogy megszokja. Lehet kapni a dm-ben 3 részes tanuló fogkefe szettet. Abból az első még nem fogkefe, hanem gumis valami, amit lehet rágcsálni. Vagy nedves géz/pelus, vagy szilikonos ujjra húzható fogkefe. Sokféle lehetőség van. És egyelőre fogkrém nélkül. Érdemes elkezdeni.
2013. okt. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy kibújt az első fog széle, mostam ujjra húzható szilikonos fogkefével. Sőt, előtte is kapott tanuló fogkefét (ami inkább csak rágóka), azt rágcsálta, hogy szokja a dolgot.

Amióta több foga van egymás mellett, rendes sörtés gyerekfogkefével és Nenedent fogkrémmel mosom a fogát. Mivel hozzá van szokva, nem tiltakozik ellene, rutinná vált.

Én már nagyon sok kirohadt fogú ovist láttam, akiknek az anyja azt az elvet vallotta, hogy az első néhány fogat még nem kell mosni, nem akarom, hogy az én gyerekem is így járjon.

2013. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!