Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai 3hónaposan a gyümölc...

Nem korai 3hónaposan a gyümölcsöt bevezetni?

Figyelt kérdés
anyatejes babáról van szó-igaz,elég nagy baba.a doktornő szerint -most 2.és fél hónapos,lassan kezdjek almát adni.nem 6hónapos kortól kell kezdeni?de lagalább a 4.et mindenképp meg kellene várni-én az előző babánál a középutat,az 5.et választottam.tényleg nehezebben fogadja el-szokja meg az izeket,minél később vezetjük be?
2013. okt. 14. 10:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
nekem 3500gr-al született 2hónapossan volt 5300gr 3hónapossan 6270gr. jó mi tápszeresek vagyunk és nekünk 4hónapos kortól mondták a gyümölcsöt hogy adhatom már neki.
2013. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt a fiam, akkor kezdtem kóstoltatni, de 1-1 kanállal kért csak, 7,5 hónaposan kezdett el eszegetni. 15 hónapos, igény szerint szopizik, most volt először náthás. A glutént pedig 2-3 alkalommal elég etetni 4-6 hóanp között, anyatejjel keverve, mert ebből kiderül érzékeny-e rá és a szervezet találkozik vele, nem azt jelenti, hogy onnantól folyamatosan kell adni....jesszus....Szóval 10 hónapos koráig jelentős mennyiséget anyatejen kívül nem evett. Egészséges 11 kg-os stramm fiúcska, 3 hónaposan 6750 gramm volt, mégsem javasolta senki a hozzátáplálást....
2013. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: valaki írta az étel intoleranciát: pont ellenkezőleg: akkor alakul ki és okoz később problémát, allergiát, minél korábban találkozik vele a szervezet, mert nincs felkészülve rá az emésztő és az immunrendszere. A jelenlegi ajánlások a tejjel kapcsolatban: ha a családban bármilyen allergia előfordul (növény, étel, atka bármi) 2 éves kor előtt nem ajánlják a tejet......sőt!!!!!
2013. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem nem korai 3-3,5 hónaposan,anyukám 2 hónaposan adott ilyeneket és semmi bajom,ha várni szeretnél max 4 hónapos koráig várj tovább felesleges.
2013. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
7%
Minél később kezdik annál nagyobb az esély az allergiára ez bizonyított tény, a sok agyonféltett gyereknek van a legtöbb baja...
2013. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 DeAnn ***** válasza:
szerintem nagyon korai, a védőnő is azt javasolta, hogy leghamarabb fél éves korában vezessük be neki leghamarabb
2013. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem féltésból nem kell adni a babáknak anyatejen kívül, ill. tápszeren kívül mást, kedves értelmes válaszoló, hanem azért mert nincs szükségük másra 6illetve 4 hónapig.
2013. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13-s senki nem mondta, hogy adjon TEJET a gyerekének. Olvasd már rendesen a válaszokat, mielőtt ilyeneket írsz!
2013. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18-as: értelmezd, amit írtam, ne egy szót ragadj ki, kérlek. A korai hozzátáplálás és az allergia összefüggéséről volt szó, így került oda a tej.....



[link]

Mi is bizonyított? ........

2013. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én nem adnék még neki ennyi idősen gyümölcsöt, a saját babámnak sem fogok, de ez csak az én véleményem, ami egy személyes tapasztalatra hagyatkozva alakult ki:

anno én 3 hónapos koromban kezdtem el kapni a különböző gyümölcsöket/zöldségeket, mert akkor éppen az volt a "divat". Mikor a testvérem született, akkor már azt ajánlották, hogy csak 6 hónapos kor körül kezdjék el az anyukák a hozzátáplálást, így ő ennyi idősen találkozott az anyatejen kívül más ételekkel.

Mára már felnőttünk mindketten, nekem sajnos rengeteg ételallergiám van, a testvéremnek pedig semmi.

Nyilván nem lehet egyértelműen összefüggésbe hozni az ételallergiát a hozzátáplálás elkezdésének idejével, de bennem valahogy akaratlanul is összekapcsolódik a kettő, így szerintem tényleg lehet abban valami, amit egy korábbi hozzászóló írt, miszerint az ételintolerancia könnyebben kialakulhat ha hamarabb kezdődik a hozzátáplálás.


Szerintem olvasgass utána olyan könyvekben/oldalakon, ahol komolyabban foglalkoznak a témával, és dönts belátásod szerint.

Én 5 hónapos kor körül fogom elkezdeni kóstoltatni a babámmal az új ízeket.Legalábbis ez a terv :)

2013. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!