Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hozzuk haza?

Hogy hozzuk haza?

Figyelt kérdés
Zuglóban fogok szülni, de Újpesten lakunk. A kórházból így nem megoldható, hogy hazatolom babakocsiban. Kocsink nincs, van a családban, haza is hoznának, de nincs babaülésünk (a mózesünk sem beköthető), így az is kilőve. Ilyen formában a taxi is. Kölcsönkérni nem valószínű, hogy sikerül, mert akinek volt a családban, az már eladta, amikor a gyerekének nem volt rá szüksége. Újszülöttel nem szívesen szállnék BKV-ra, de ez tűnik az egyetlen megoldásnak. Hogy buszoztassuk haza, hogy ne legyen semmi baja?
2013. okt. 14. 18:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
A taxi tömegközlekedésnek számít, nem kell a babát bekötni, és megkérd a sofőrt, hogy extra óvatosan vezessen. Ne szállj pár napos csecsemővel BKV-ra, neki még nincs megfelelő immunrendszer ehhez.
2013. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vegyetek egy bébihordozót, akár használtan, interneten is találsz. Vagy ha ennyire nincs rá pénz, akkor menj el a családsegítőbe, hátha tudnak ebben segíteni, néha előfordul, hogy van nekik ilyesmi, amit pár hónapra odaadnak, és ha már nem kell majd visszaadjátok.


Nekünk sincs autónk, de bébihordozót vettünk, és anyám munkatársa hozott haza minket autóval, pedig mi csak 10 perce lakunk gyalog a kórháztól, és nyáron született. Később is jól jött a hordozó, mert néha kellett autóval mennünk valahová (megyeszékhelyre kórházba vizsgálatra stb., szóval kihasználtuk)


Tömegközlekedési eszközzel nem vinném haza az újszülöttet, pláne pont ilyen őszi-téli náthás időben, könnyen elkaphat valamit a tömegben.

2013. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Aukciós oldalon olcsón tudtok venni babahordozót amit betudnátok tenni autóba. Neked is jobb lenne ha autóval hoznának titeket haza mert szerintem te sem leszel szülés után annyira jól,hogy a buszon rázkódj. Nézz körül talán még olyan babahordozót is találsz ami ingyen elvihető. Védőnőt is megkérdezheted nem e tud családot aki kölcsön adná nektek a hordozót arra az egy napra. Férjem azt mondja taxit is tudtok úgy rendelni, hogy legyen benne gyermek ülés vagy baba hordozó érdeklődjetek ennek utána. Ha minden kötél szakad és BKV val kell a babát haza hozni akkor pedig én a hordozókendőt javaslom.
2013. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 DeAnn ***** válasza:
én semmiféleképpen nem tenném a bkv-ra az újszülött babámat. próbáljatok meg valakitől kölcsönkérni egy bébihordót. ha nincs senkinek, már lehet bérelni/kölcsönözni sok helyen. ha nem tudjátok megoldani, akkor a hordozókendőt vagy a kengurut ajánlom a bkv-ra
2013. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Akkor ez a taxis dolog jónak tűnik.

Venni semmiképp nem szeretnénk. Sajnos most tényleg nincs rá pénz (páromat egy hónapja rúgták ki, a tartalékaink most kellenek addig, amíg nem talál másik munkát). Vettünk már használta egy hordozót, de azt állítólag nem lehet autóba bekötni, csak úgy hordozgatni. :(

2013. okt. 14. 18:25
 6/25 anonim ***** válasza:
9%
minket nem vett fel a taxis a 4 hónaposunkkal. éjjel fél 12-kor sétáltunk hazáig (30km)...
2013. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Vaterán már 1000 Ft-ért van hordozó, gondolom ennyi azért van. Szerintem megér ennyit a baba biztonsága és később is jó lesz az még. Ha meg nem, akkor te is eladod.

[link]

2013. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy ez törött, de van még hasonló árban más is. Nézz körül szerintem.
2013. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem kötelező a taxiban is a gyermek ülés, hiába számít tömegközlekedésnek, ezért nem vett fel titeket a taxis. De ha minden igaz akkor ha úgy rendeltek taxit, hogy legyen benne gyermekülés akkor bármelyik társaság tud olyan autót küldeni amiben van babahordozó. (Amennyit kifizettek taxira abból a pénzből szerintem tudnátok venni egy babahordozót használtan, és az örökre a tietek marad.)

[link]

Nézd meg a vaterát is mert egy próbát megér, talán 100-500Ft is tudsz venni babahordozót ha senki nem licitál.

Kölcsönözhető:

[link]

Eladó:

[link]

2013. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy megint rosszat veszek. Amit vettünk, arra is azt hittük, hogy jó autóba. Most derült ki, hogy nem.
2013. okt. 14. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!