Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » December elejére várjuk a...

December elejére várjuk a babánkat. Mibe hozzuk haza?

Figyelt kérdés
Most kezdek babaruházni, és úgy gondoltam, hogy egy hosszú bady, harisnya, polár vagy plüss rugi, és overáll, esetleg bekészítek egy kardigánt is, meg persze takaró, sapka. Szerintetek? Sok? Kevés? Overállból mekkorát vegyek? Az 56-os már tuti nem lesz jó januárban, de a 62-es meg sokkal nagyobbnak tűnik, nem lesz hatalmas rajta??
2011. szept. 29. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
attól függ hogy -10 fok lesz vagy + 25:D remélem az utóbbi.
2011. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is december elején született. Hazahozatalnál volt rajta egy hosszú ujjú body, zokni, egy plüss rugi, overáll, sapka, kesztyű. Az autóig még ráterítettem egy kis plédet is.

Overállból szerintem nem érdemes 56-osat venni. Az meg nem baj, ha a 62-es nagy. Úgyis csak hordozóban vagy babakocsiban lesz még.

2011. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is decemberben szültem.

Én adtam rá egy hosszú ujjú badyt, Hosszú ujjú rugit,(harisnyát nehéz az újszülöttekre ráadni)vékony,vastag sapkát,bélelt vastag overált,és betakartam.Aznap amikor haza jöttünk nagyon szép napos idő volt.A mózeskosarat letakartam egy pelussal,hogy a hideg levegő ne "csapja" meg az arcát.

Az overál mérete nehéz eset. Mi 64-est vettünk,mert a nagyobbik fiam 60 centivel született és nála minden ruha kicsi volt. Na, hát a kicsivel is sikerült, mert épp,hogy 50 cm volt és minden nagy volt. Ez lutri. De nem baj szerintem,ha kicsit nagyobb,mert úgyis belenő. ;)

2011. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én Január elején szültem.

A kórházból mikor ki jöttünk volt a gyereken, body, meleg rugi, és egy nagyon vastag overáll és sapka.Ja és takaró.Minket kocsival vittek haza, ami a kórháztól 3 percre volt.

Szerintem vehetsz nyugodtan nagyobbat, mert egyrészt hihetetlen sebességgel tudnak nőni, a másik pedig az, hogy a nagyon overáll alá tudsz még a picire adni ruhát, hogy ha nagyon hideg lesz!

2011. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, még az jutott eszembe, hogy nem praktikusabb újszülöttre overáll helyett bundazsák?
2011. szept. 29. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
A bundazsák olyan, mint a hálózsák?Ha igen akkor lehet, hogy praktikusabb, mert könnyebb bele rakni a babát!Én emlékszem, hogy az első öltöztetéseim tele aggódással teltek, hogy ne, hogy összetörjem a kis csöpp testét!!Aztán rájöttem, hogy nem porcelánból van!! :)
2011. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kismama! Leírom, hogy az én januári tündérkém miben jött haza: Hosszú ujjú body, hosszú ujjú plüss rugdalózó, vékony pamut sapi, rajta egy rendes sapka, a nagyon hideg miatt a plusz kardigánt is ráadtuk, és erre egy bundazsák (ami valóban sokkal praktikusabb, mint az overál), megmutatom milyen, ez beköthető a hordozóba, és a 62-es sem túl nagy az újszülöttnek, simán használható. Jó esetben kesztyűje is van.

És persze textilpelus az arca elé, és plédben fogtam az autóig.

[link]

[link]

[link]

Létezik átalakítható is, ilyen: [link]

2011. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A bundazsák nagyon jó, de ha autóval hozzátok haza, akkor a hordozóban elég nehéz lesz bekötni. Ebből a szempontból jobb az overall. Egyébként érdemes 50-es 56-os és 62-es méretben is összeállítani hazahozatali ruhát, legfeljebb majd a család behozza, azt a méretet, amelyik kell. Nekem 51 centivel született a lányom, és 3450g-mal, és nagy volt rá az összes 56-os méretű body és rugi. Alig volt 50-es méretű ruhánk.
2011. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!